LÜTFEN YARDIM format sırasında donma

HPQ-User
24-04-2009, 11:40   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

BYPCHD sormuş:
*****(bilgisayarıma format atarken ilk başlarda şunu farkettim
YÜKLEMEYE BAŞLAMAK İÇİN ENTERE BASIN ONARMAK İÇİN R YE BASIN ÇIKMAK İÇİN DE ESC YE BASIN KISMINA GELMİŞTİ BİR DAKİ KA KADAR BEKLEDİM İŞLEM YAPMADIM TAM İŞLEM YAPAYIM DERKEN HİÇ BİR İŞLEMİ YAPAMADIĞIMI GÖRDÜM RESETLEYİP YENİDEN BAŞLATTIM BU KEZDE XP Yİ KURMAK İSTEDİĞİNİZ YERİ SEÇİN DE BÖLÜM OLUŞTURDUM TAM ENTERLEYİP XP Yİ KUR DİYECEĞİM KLAVYE YİNE ÇALIŞMIYOR YADA BEN ÖYLE ZANNEDİYORUM DONUYOR YANİ BİŞLGŞSAYAR TEKRAR RESETLEDİM VE ÇABUCAK YÜKLEYECEĞİM YERİ SEÇİP YÜKLEME İÇİN KOPYALAMAYA BAŞLATTIM YÜDE 53 TE İKİ KEZ DONDU KOPYALANIYOR DİYO O ŞEKİL KALIYO HATA FALAN DA VERMİYO TEKRAR RESETLEDİM TEKRAR YÜKLEMEYE BAŞLADIM Kİ BU SEFERDE AÇILIŞTA HARD DİSKİ OKURKEN DONUP KALIYOR OKUMAYI İPTAL EDİNCE DE CD DEN YÜKLEME İÇİN BİR TUŞA BASIN DİYOR BASIYORUM YÜKLEMEYE BAŞLAMIYOR ARTIK DONUP KALIYOR EK OLARAK BİLGİSAYARDA XP YÜKLĞ OLARAK YOK SİLİNMİŞ DURUMDA)*****

EK OLARAK

üç adet xp cdsi denedim üçü de aynı artı önemlisi xp cd si takılmadan normal bir şekilde bilgisayarı çalıştırıyorum cd takılı değil durumda iken bile açılışta benim bilgisayar açılışta önce hard diski tarıyo sonra cdrom u tarıyo cdler orjinal ler artı onu da geçtim cd takılı değil ken bile hard diski tararken yarıda durup kalıyor önceden üçüde deniyor açılıyodu ama kopyalama yapılırken donup kalıyor hata cd yi takmıyorum açıyorum bilgisayarı hard diski taramayı iptal ediyorum yüklü xp olmadığı için doğal olarak açılmıyop hatırlayamadığım bi eksiklik ten bahsediyo ve ctrl+alt+del yapmamı istio kısa bir sürede yaparsam resetliyo beklersem biraz yine işlem yapamıyorum ctrl+alt+del tuşlarına basıpda resetleme işi olmuyop

EGER CD DEN YÜKLEME İÇİN YÜKLEME İÇİN BİR TUŞA BASIN DERSE VE BASTIĞIMDA YÜKLEMEYE ÇALIŞIRKEN UĞRAŞIRKEN HARD DİSK IŞIĞI SÖNÜYOR CD ROM DURUYOR EGER CD TAKILI İSE

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
1,7 CELERON 250 MB REM

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)

Süleyman.
24-04-2009, 11:46   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Zaten sorununuzu diğer konuda çözmeye çalışıyorduk. Siz harddiskinizde mi sorun var onu bir test edin. Ona göre zaten yapılması gereken şey kendini gösterecektir...

OnlyMann
24-04-2009, 11:53   |  #3  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

CD sürücünüz sorunlu olabilir bir ihtimalde Sabit Diskiniz (HArdDisk) sorunlu olabilir. ama mümkünse farklı bir cd sürücü ile yüklemeyi deneyiniz.

Mustafa@PC
24-04-2009, 12:31   |  #4  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/format-sirasinda-donma_t102996.html