M5A97 Anakart Çipsetler Isınıyor

UsturaKamil
11-10-2012, 13:12   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
127 mesaj

Merhaba Arkadaslar benim  m5a97 ankartım var. fx 8150 ile kullanıyorum.yeni topladım.Dün aksam monta ettim tüm parçaları.sonra açtım sorunsuz çalıstı.sonra kapattım.1 2 dk çalıstı sonra yanık kokusu varmı diye kontrol ediyim edim kapattım.bi baktım çipsetler ve bios lar ısınmış.işlemci fanına dogru eğildim yüzüme sıcaklık geldi elimle dokundum çok sıcak değildi ama 1 2 dk de bukadar ısınırmı ısınmazmı merak ettim.,

Kasam thermaltake element  700 w ( +80 yok ) 600 watt saglıyor yanı yetiyor tüm parçalara

Ok ile uzattıgım yerler ısınma yaptı.buralar ısınırmı merak ettim.Lütfen yardım edin yorumlarınızı esirgemeyin

,

UsturaKamil
11-10-2012, 13:41   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
127 mesaj

güncel

excel_mustafa
11-10-2012, 15:59   |  #3  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 550
4,460 mesaj

%90 psu da sorun var.psu parçalara normalin üstünde voltaj sağlıyorsa ondan kaynaklanır.başka bi psu da dene..

UsturaKamil
11-10-2012, 17:47   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
127 mesaj

iyide dostum fazla voltaj verse ekran kartıda ısınır ekran kartına dokunuyorum buz gibi zaten o dokundugun yerlerde asırı sıcak degil deyince elimi yakmıyo sadece ısınmıs

black_flood
11-10-2012, 19:55   |  #5  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj
Alıntı: UsturaKamil  
Merhaba Arkadaslar benim  m5a97 ankartım var. fx 8150 ile kullanıyorum.yeni topladım.Dün aksam monta ettim tüm parçaları.sonra açtım sorunsuz çalıstı.sonra kapattım.1 2 dk çalıstı sonra yanık kokusu varmı diye kontrol ediyim edim kapattım.bi baktım çipsetler ve bios lar ısınmış.işlemci fanına dogru eğildim yüzüme sıcaklık geldi elimle dokundum çok sıcak değildi ama 1 2 dk de bukadar ısınırmı ısınmazmı merak ettim.,

Kasam thermaltake element  700 w ( +80 yok ) 600 watt saglıyor yanı yetiyor tüm parçalara

Ok ile uzattıgım yerler ısınma yaptı.buralar ısınırmı merak ettim.Lütfen yardım edin yorumlarınızı esirgemeyin

,

belli bir miktar ısınma hissedeceksin elbetteki gayet doğal bir durum elinlen tutamayacak kadar ısı durumu söz konusu olursa zaten sorun var demektir.

gigabyte anakartların çipsetlerini görsen birde elinlen dokunduğunda havya ucu gibi canını yakıyor.

bu arada kartın rev. 2.0 hiç takılma ve donam yaşamadan sistemi kullanabiliyormusun rev. 2.0 öncesi baya bir sıkıntılıydı programları kurunca yamuluyordu sistem ayrıca sistem boot süresi ne kadar 25 sn içinde açılıyor mu yoksa 50 sn civarımı süresi açılışın.

programları açarken bekletiyor mu ?

black_flood bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
excel_mustafa
12-10-2012, 15:16   |  #6  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
4,460 mesaj

psu iyi değil.kesin ondan kaynaklanıyodur.700 w yazıpta 600 w güç sağlayabilen psular anakartta büyük tahribata sebep olabiliyo.tavsiyem +80 gerçek güç sağlayan bir psu almandır.

UsturaKamil
13-10-2012, 09:19   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
127 mesaj
Alıntı: black_flood  
belli bir miktar ısınma hissedeceksin elbetteki gayet doğal bir durum elinlen tutamayacak kadar ısı durumu söz konusu olursa zaten sorun var demektir.

gigabyte anakartların çipsetlerini görsen birde elinlen dokunduğunda havya ucu gibi canını yakıyor.

bu arada kartın rev. 2.0 hiç takılma ve donam yaşamadan sistemi kullanabiliyormusun rev. 2.0 öncesi baya bir sıkıntılıydı programları kurunca yamuluyordu sistem ayrıca sistem boot süresi ne kadar 25 sn içinde açılıyor mu yoksa 50 sn civarımı süresi açılışın.

programları açarken bekletiyor mu ?

Dostum bilgisayar 30 40 sn arası açılıyor 7 saniyede kapanıyor.masaüstünden o.c yapmayı denedım. 4.ghz ye çıkardım asus un programı yanıt vermedı.pc donar gibi oldu.sonra zaten 39 derecede sabit işlemcim.ama speaccy işlemci sıcaklıgını göstermiyor bende bu arada.

program açarken bekletmiyor donma kasma yok

excel_mustafa
13-10-2012, 20:21   |  #8  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
4,460 mesaj

oc yaptıysan doğaldır.dert atme...