mac adresinden interneti kısıtlamak

HPQ-User
08-04-2008, 14:14   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

yubika sormuş:
Ağ üzerindeki bir bilgisayarın mac adresinden internet erişimini kısıtlamak istiyorum. Ancak ağı görmesinde herhangi bir problem olmadan bu işlemi yapmak istiyorum. Çünkü bu bilgisayara bağlı bir ağ yazıcısı var. İnternet erişimini nasıl kısıtlarım bu konuda yardım ederseniz sevinirim.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
P4 3.0
64 mb ekran kartı
512 ddr ram
İntel anakart

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727)

h@y@let
08-04-2008, 14:47   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
887 mesaj

Arkadaşım belki bu link yardımcı olabilir soruna : http://kodveus.blogspot.com/2007 ... chblade-omurga.html

Alibaba
08-04-2008, 15:37   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
427 mesaj

ağınız internete nasıl bağlı belirtmemişsin. eğer modem-switch bütünleşik bir cihazsa MAC numaraları network kısıtlaması için geçerli olacaktır ve sen bunu istemiyorsun. burada modeminin setup sayfasına gir ve WAN için MAC filteleme var mı bak. firwall ayarlarında böyle bir imkan varsa işin kolay. ama dikkat et, sadece WAN filtrelemesi olmalı. network trafiğine koyarsan ağa da giremez. eğer cihazında bu imkan yoksa, yapabileceğin şey internet bağlantı cihazınla ağ anahtarını ayırmak. böylece ağ anahtarı trafiğe engel  olmazken modem cihazına istediğin gibi MAC filtreleme yapabilirsin, çünkü modemin sadece internete çıkmaya çalışanların trafiğiyle ilgilenir hale gelir.