mac kurulum dosyaları veya iso (imaj dosyası) ?

robinex
12-02-2009, 14:35   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
161 mesaj

arkadaşalar çoğu işletim sistemini denedim şimdide mac os merak ediyorum nerden temin edebilirim

_cypher_
12-02-2009, 18:50   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

gidip bi mac alman lazım yada see2 ve see3(yanlış hatırlamıosam) ozelliği bulunan bi intel işlemci uzerinde calışabilen bi surum war onu bulman lazım ancak sana şu kadarını soliim o surumu ben denedim ve işlemci uyuyordu kurulum sorunsuz tammlandı ancak sistem acılır acılmaz bilgisayarınızın yeniden başlamalı diodu yeniden başlatıodum yine aynı mesaj yani mac almicaksan hiç ugraşma bence

robinex
12-02-2009, 20:53   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
161 mesaj

teşekkürler

burak_tupa
13-02-2009, 09:56   |  #4  
Taze Üye
12 mesaj

ideneb 10.5.5.iso hem rapidden hemde torrent olarak indirdim
dosya boyutu 4,5 gb felan ve rar dosyası ikiside açtığım zaman 192 kb oluyo kafayı yicem kaç saatde indiriyorum dosya boyutu 4,5 gb ama içi kof bunu nasıl yapabilirim yoksa yanlış dosyamı indiriyorum help me plzz..

Mustafa Can
13-02-2009, 14:27   |  #5  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj
burak_tupa
ideneb 10.5.5.iso hem rapidden hemde torrent olarak indirdim
dosya boyutu 4,5 gb felan ve rar dosyası ikiside açtığım zaman 192 kb oluyo kafayı yicem kaç saatde indiriyorum dosya boyutu 4,5 gb ama içi kof bunu nasıl yapabilirim yoksa yanlış dosyamı indiriyorum help me plzz..
öle olması normal bendede linuxda olmuştu sil dediğindede silinmez bi dene silinmiyo direk dvd'ye yaz

burak_tupa
17-02-2009, 12:54   |  #6  
Taze Üye
12 mesaj
Mustafa Can
öle olması normal bendede linuxda olmuştu sil dediğindede silinmez bi dene silinmiyo direk dvd'ye
ben çözdüm ya power iso diye çok güzel bi program dvd ye yazdım kurulumu yaptım ama şimdi başka sorunum var kurulum tamamlandı diyo reboot için sayıyo ve boot yapmadan kitleniyo kapatıp açınca yine gri ekranda altta yuvarlacık şey döneyo ama açılmıyo -v verbouse modda da kurdum yine aynı sonra -x safe modda girmeye çalıştım dil seçenekleri klavye ayarları var yapıyorum yine başa dönüyo tekrar ayarlıyorum türkçe qwerty klavye felan yine başa dönüyo bi kaç forum araştırdım usb klavye olması şart hatta mac klavyesi alırsan tam süper oluyo tabi 50€ bayılıyon ben diğer sürümleride denicem