Mac OS X in batarya performansı !!!

Bersan
20-08-2010, 00:47   |  #1  
Bersan avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
515 mesaj

Elimde MacBook Pro 13 inch var ve çift sistem yüklü Mac OS X Snow Leopard ve Windows 7 denilene göre MacBook Pro nun 10 saatlik pil ömrü var... Evet doğrulandı gerçektende 10-11 saat dayandı... Windows n'oldu derseniz eğer, daha masaüstünde iken bile 5-6 saat dayandı...Ayrıca ben Hacintosh kullanırken PC nin donanımlarını tanımıyor diye fanı çalışmıyor zannetmiştim fakat Mac OS X te fan büyük bir oyun oynamadıkça veya Sanal makine kullanmadıkça çalışmıyordu oysa canım Windows'ta fan daha boot ederken başlıyor çalışmaya, masaüstünde devam ediyor üfürmeye. Bu bile Windows'un ne kadar çok enerji harcadığnı ispatlıyor öyle değilmi. Benim bildiğim kadarıyla bunun bir nedeni var Mac kullanıcını istediğni yapar fakat Windows arkaplandan işler yürütür (Windows Explorer, Antivirüs, UAC, vs.) fakat Mac sadece senin açtığın programdam başka birşey çalıştırmaz. Bu yazıyı yazarken Mail, Safari, iTunes ve Transmission çalışıyordu ve bırakın fanı işlemcinin çatırdama sesi dahi gelmiyordu.

Yanlışım varsa düzeltiniz. Kendi bilgisayarımda gördüklerim bunlar...

PC.Kopat
22-08-2010, 16:38   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
750 mesaj

Zaten Windows'a güven olmaz. Mac OS X kat kat daha iyi. Keşke param olsa da bir Macbook Pro alsam. osx86'daki performansı XP ile alamıyorum. Zaten pil hariç her şey çalışıyor (pil tabii ki çalışıyor ama pil göstergesi çalışmıyor). AOE 3'ün deneme sürümünü de rahatça oynuyorum hem de GMA X3100'de. Güvenlik testleri yapmakla meşguldüm en son. Üç tane antivirüs ile tarattım, Aktivite monitörünün başında firefox vs. kapalıyken bekledim. Bir Firewall testim kaldı. Mac OS X'in en sevdiğim yanı güncellemenin Windows'taki gibi sisteme entegre değil de ayrı bir programmış gibi çalışması. Yani istediğim zaman sağ tıkla ---> Çık yapabiliyorum. Windows ajanlık peşinde bir sistem. Bu yüzden sadece oyun oynamak için Win7 kullanıyorum. Normalde ise Ubuntu ve Mac OS X 10.6.4 .