Makinamdan Değişik Sesler Çıkmaya Başladı

xxfearxx
16-02-2008, 23:35   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

Merhaba sizden bir istegim olacaktı adım can hemen konuma geçeyim;

Öncelikle Toshiba laptob'um var ancak oyunu felan normal olarak çok kaldırmaz bende az kafa dağıtmak için halo2 oyununu yüklemiştim ancak oyun başta çok güzel çalışıyordu sonra bir anda oyun yüklenirken makina restart çekti ve ben anladım oyunu kaldıramayacağını direkt oyunu silmeye karar vercektim taa ki karşıma ''Bilgisayarınız ciddi bir hasardan kurtarıldı'' yazısı gelene kadar bir anda panik oldum karşıma bir kod yani imza geldi buyrun böyle bir kod'du;

BCCode : 1000008e     BCP1 : C0000005     BCP2 : BFB0F1CC     BCP3 : EBF2AA04

Evet bu kod karşıma geldi ve bir anda panik olmaya başladım tamam tuşuna bastım güncellemeleri felan birazcık onlara felan baktım taa ki sesi etkiledigini farkedene kadar. Makinaya reset attım ve bir daha karşıma bu hata çıkmadı ancak artık makinanın sesi değişmişti örneğin oturum açtıgımda giriş sesi gelirken artık kulağı tırmalayan çizik gibi sesler gelmeye başladı ve bir siteye tıklarken ''tık'' diye ses verirken artık değişik şekilde ses vermeye başladı bir tek sorunum bu. Makinada media player ile video veya müzik dinleyebiliyorum aynı sesler geliyor ancak makinanın genel sesleri artık tırmalıyıcı sesler gelmeye başladı ben bir de buraya bilgisayarın özelligini yazayim belki önereceğiniz birşey olur;

Sistem bilgisi;
Microsoft Windows XP Home Edition Versiyon 2002 Service Pack2

TOSHIBA
Personal Computer
Intel(R) Pentium(R) M
processor 2.13GHz
512 MB RAM

mehmet00731
17-02-2008, 17:41   |  #2  
Yıllanmış Üye
161 mesaj

denetim masası , ses efektive ses aygıtları ,üst sekmelerdeki ses efektine gel  ordases düzeni var  ordan değiştirebilirsin istersende aşagıdan tek tek değiştir

xxfearxx
17-02-2008, 17:47   |  #3  
OP Taze Üye
16 mesaj

makinada hala sorun var ancak genede teşekkür ederim beni bu seslerden kurtardın diyebilirim sessize ayarladım şimdi güzel oldu benimde yeni laptop almam gerekicek zaten önerilen iş için hızlı çalışan varsa banada bildirin gittigidiyordan belki alırım

tekrardan teşekkür ederim.

muhendisbey
18-02-2008, 00:10   |  #4  
Yeni Üye
28 mesaj

o hata hemen hemen her pc de 1 kez olur. ancak microsoft neye göre böyle bir hata mesajı yazdı hiç bilmem.
muhtemelen windowsu yeniden kur demenin başka bir yolu.
Ses donanımını önce sil laptoptan sonra geri yükle. düzelecektir. o da olmadı yukarıdaki arkadaşın dediği gibi denetim masasından ses denetimi de aygıt olarak oradan ses aygıtını seç.