maksimum güvenlik 7 altın kural %99.9 güvenlik

Kapalı Hesap (101323)
24-08-2011, 18:43   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,337 mesaj

1- deep freeze enterprise her zaman son sürüm ve son build kullanın
2- windows  u son sürüm ve son build kullanın
3- windows updateden tüm updateleri  yükleyin
4- veri yürütme engellemesi dep i açın
5- windowsun daima ultimate sürümünü kullanın
6- iyi bir total security  yazılımı yükleyin
7- kullandığınız tüm programlar  son sürüm ve son build  olsun

faceman
24-08-2011, 18:45   |  #2  
faceman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,591 mesaj

:) yadaaaaa  benim gibi çökçeği zaman delirin silin bütün programları sadece windows kalsın gidin güvenli moda sistemi geri yükleyin kurun kaspersky yi sadece rahat edin :)

Kapalı Hesap (101323)
24-08-2011, 18:47   |  #3  
OP Kapalı Hesap
3,337 mesaj
Alıntı: faceman  
:) yadaaaaa  benim gibi çökçeği zaman delirin silin bütün programları sadece windows kalsın gidin güvenli moda sistemi geri yükleyin kurun kaspersky yi sadece rahat edin :)
Ağzı kulaklarına varıyor

PC.Kopat
24-08-2011, 22:10   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
750 mesaj

Ya da bütün hizmet ve yazılımların internete bağlantısını kesin. (Windows Update dahil) Sadece internet tarayıcısına (IE olmasın, Firefox önerim çünkü açık kaynaklı) ve internet kullanan oyunlara vs. güvenlik duvarından izin atayın. (Bunu Win7'nin kendi güvenlik duvarından yapabilirsiniz). Bu internet kullanan yazılımları da bir kum havuzunda çalıştırın. Antivirüs, ek güvenlik duvarı kullanmayın. Sınırlı hesap kullanın. Dosyalarınızı depoladığınız D,E,F...leri standart kullanıcı için engelleyin. UAC'ı en üst seviyede tutun. Benim yaptıklarım da bunlara yakın :) Ayrıca Windows Uzaktan Yönetimdi sanırım, eğer internete dosya göndermesini engellerseniz internet bağlantınız kesiliyor, adamlar sanırım casusçuluk yapıyor üzerimde ve ben de malum izin veriyorum yoksa internet gidiyor, çözümünü bulamadım. Neyse ki önemli dosyalarım yok.

Bunları yapıp ama virüs kapanlara şimdiden söyleyeyim, sorumlusu ben değilim :)

Son Düzenleme: PC.Kopat ~ 24 Ağustos 2011 22:51
viking20
25-08-2011, 12:33   |  #5  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

[maksimum güvenlik 7 altın kural %99.9 güvenlik](Alıntı)
yukarıda ki verilen içerik çok eksik ve hatalı:
Şöyle ki:
deep freeze nin kendisi sorun dur[ve\veya olabilir]?Ayrıca artık günümüzde sırf imza tabanlı güvenlik yeterli olamamakta,''AntiLogger + AntiMalware + HIPS''  3'lüsü ile desteklenmesi gerekmektedir.Yine tarayıcı güvenlik eklentilerinden ve\veya ayarlarından hiç söz edilmiyor(*).Tabii malumunuz old. üzere bilinçli bir kullanıcı da gerekli.Yine ayrıca kişi istediği kadar max.güvenliğini sağlasın,bilgisayarının (her türlü)temizliğini ,bakımını, onarımını,optimizasyonunu yapabiliyorsa sorunu olmaz.Aksi takdirde içinde hiç virüsü olmayan,ama sürekli donma,kilitlenme ,çökme,... yaşayan bir bilg.dan bahsederiz.Her şeyin son sürüm \ build  olması keşke çare olabilse , he he ..
(*) https://www.chip.com.tr/forum/dah ... ternet_t166559.html

Son Düzenleme: viking20 ~ 25 Ağustos 2011 13:40
fbli
25-08-2011, 13:01   |  #6  
fbli avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,158 mesaj

Windows un dertleri yüzünden saatlerce uğraşıyordum ama artık Windows un yanında Ubuntu kullanacağım. Çok hızlı ve yavaşlamıyor. Güvenlik konusunuda kafaya takmanız gerekmiyor.

Kapalı Hesap (101323)
25-08-2011, 13:55   |  #7  
OP Kapalı Hesap
3,337 mesaj
Alıntı: viking20  
Şöyle ki:
deep freeze nin kendisi sorun dur[ve\veya olabilir]?Ayrıca artık günümüzde sırf imza tabanlı güvenlik yeterli olamamakta,''AntiLogger + AntiMalware + HIPS''  3'lüsü ile desteklenmesi gerekmektedir.Yine tarayıcı güvenlik eklentilerinden ve\veya ayarlarından hiç söz edilmiyor(*).Tabii malumunuz old. üzere bilinçli bir kullanıcı da gerekli.Yine ayrıca kişi istediği kadar max.güvenliğini sağlasın,bilgisayarının (her türlü)temizliğini ,bakımını, onarımını,optimizasyonunu yapabiliyorsa sorunu olmaz.Aksi takdirde içinde hiç virüsü olmayan,ama sürekli donma,kilitlenme ,çökme,... yaşayan bir bilg.dan bahsederiz.Her şeyin son sürüm \ build  olması keşke çare olabilse , he he ..
deep freeze in kendisi sorun değil  kullanmasını bilene  ;)
imza veritabanı yeterli olmamakta  bunu bende biliyorum  
ama 7 altın kuralı uyguladığınızda  virusleri kendiniz bulup  bilerek çalıiştırın yine çalışmıyor  çünkü herşey son sürüm son build ve güncel  veri yürütme engellemesi açık olduğu için  virus  çalışmıyor yani işlemiyor
çalışsada total securıty yazılımı  tarafından engelleniyor   ve reset  olduğunda  deep freeze  tarafından herşey eski haline dönüyor deep freeze pasifken  sadece  programlarınızı ve  windows u ve total  securıty yazılımınızı güncel tutun yeni sürüm çıktığında yükleyin  total securıty nin veritabanını güncel tutun  
sadece bunları yaparken deep freeze pasif olsun  deep freeze in yeni sürümü  çıktığında total securıty  yazılımınızı kapatın  yeni sürüm deep freeze enterpriseyi yükleyin sadece  güncellemeleri yaparken deep freeze pasif olursa kalan zamanlarda aktif olursa ve her zaman son sürüm son build olursa yeni windows çıktığı zaman yüklenirse  yükseltme yaparak veya diski formatlayarak   yine herşey  son sürüm son build  güncel olursa  pc ye  hiçbir virus etki edemez  isterseniz deneyin %99 güvenlik yani virus girme ihtimali  %1 lik bir ihtimal sıkıyorsa virus girsin  giremez  bana inanmıyorsanız pcmaker e sorun  oda böyle düşünüyor

özkan_oktay
25-08-2011, 14:44   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,356 mesaj
Alıntı: liberty city  
1- deep freeze enterprise her zaman son sürüm ve son build kullanın
2- windows  u son sürüm ve son build kullanın
3- windows updateden tüm updateleri  yükleyin
4- veri yürütme engellemesi dep i açın
5- windowsun daima ultimate sürümünü kullanın
6- iyi bir total security  yazılımı yükleyin
7- kullandığınız tüm programlar  son sürüm ve son build  
Merhaba güzel bir konu ama daha önce bir kaç bu tarz konu açtığınızı hatırlıyorum. Maddelerde ki bazı kusurları izninizle düzelteyim;
1. si herkes Windows kullanmıyor, doğrusu şu şekil de olabilir; işletim sisteminizin son sürümü ve güncel hali diyerek 2 maddeyi tek maddeye de dönüştürebilirdin.
2. si Windows'un illa Ultimate sürümü olmak zorun da değil tüm sürümlerin güvenliği aynıdır. (Bakın yanlış anlaşılmasın sürüm diyorum verisyon değil) 
3. sü Internet Security yazılımı en ileri ve en amatör kullanıcı için idaeldir. Mantıklı düşündüğümüz de Total security yazılımların da I.S'den fazlası tune-up araçları olması, yedekleme ve bazılarında da parola yöneticisi gibi araçlar barındırması. Zaten Windows'un son versiyonunu kullanıyorsak (Windows 7 kullanıyoruz demektir) Windows 7'de yedekleme mevcut. Tune-up'a gerek yok isteyen kendi eli ile de yapabilir. Parola yöneticisi de Lastpass en güzel alternatiftir.
Son maddeyi de şöyle düzeltebiliriz;
Gereksiz hiç bir yazılım ya da eklenti kullanmayın, kullandığınız program ve eklentileri de sürekli güncel olsun ;)
Umarım yardımcı olabilmişimdir, siz de konunuzu benim yazdıklarımdan bir kaç tanesini eklerseniz sevinirim. Böylece daha sağlıklı bir konuya sahip olursunuz.

Yazdıklarıma ek olarak;
-Norton DNS ya da Comodo DNS kullanalım
-Tarayıcımıza WOT eklentisini kuralım
-Tarayıcı olarak Internet Explorer 9'u kullanalım (Güvenlik açısından idael bir tarayıcı)
-Antivirüsümüzün yanına ek olarak Malwarebytes yazılımını kuralım
-Herhangi bir yere parola girerken sanal klavye kullanalım
-Orjinal bir işletim sistemi kullanalım
Yukarı da belirttiğim maddeleri arkadaşımızın maddeleri ile birlikte uygularsak gerçekten de maksimum bir güvenliğe ulaşabilirsiniz. Tabi bu maksimum terimi yine sizin elleriniz de olan bir şey ;)

Son Düzenleme: özkan_oktay ~ 25 Ağustos 2011 14:50
özkan_oktay
25-08-2011, 14:56   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,356 mesaj
Alıntı: viking20  
Şöyle ki:
Tamamen katılıyorum. Eğer zaten interneti ve bilgisayarı iyi kullanmayı bilen bir kullanıcı isek hiç bir yazılıma ihtiyaç duymadan bir kaç ayar ve temiz bir kullanım ile kendi çapımız da güvenliğimizi maksimuma çıkarabiliriz diye düşünüyorum.

Yeni aklıma geldi;
Bir çok ağ saldırısı, izinsiz erişim gibi durumlar uygulama açıklarından kaynaklanıyor. Ve bir çoğumuz biliyor ki açıkların kralı Adobe firması. En çok Flash player ürünün de açık bulunuyor. Bu yüzden tüm kullandığımız Adobe ürünlerini güncel tutmak ta büyük fayda var.

Son Düzenleme: özkan_oktay ~ 25 Ağustos 2011 15:06
Andaç Işık
25-08-2011, 15:17   |  #10  
Andaç Işık avatarı
Yıllanmış Üye
1,407 mesaj
deep freeze in kendisi sorun değil  kullanmasını bilene  ;)
imza veritabanı yeterli olmamakta  bunu bende biliyorum  
ama 7 altın kuralı uyguladığınızda  virusleri kendiniz bulup  bilerek çalıiştırın yine çalışmıyor  çünkü herşey son sürüm son build ve güncel  veri yürütme engellemesi açık olduğu için  virus  çalışmıyor yani işlemiyor
çalışsada total securıty yazılımı  tarafından engelleniyor   ve reset  olduğunda  deep freeze  tarafından herşey eski haline dönüyor deep freeze pasifken  sadece  programlarınızı ve  windows u ve total  securıty yazılımınızı güncel tutun yeni sürüm çıktığında yükleyin  total securıty nin veritabanını güncel tutun  
sadece bunları yaparken deep freeze pasif olsun  deep freeze in yeni sürümü  çıktığında total securıty  yazılımınızı kapatın  yeni sürüm deep freeze enterpriseyi yükleyin sadece  güncellemeleri yaparken deep freeze pasif olursa kalan zamanlarda aktif olursa ve her zaman son sürüm son build olursa yeni windows çıktığı zaman yüklenirse  yükseltme yaparak veya diski formatlayarak   yine herşey  son sürüm son build  güncel olursa  pc ye  hiçbir virus etki edemez  isterseniz deneyin %99 güvenlik yani virus girme ihtimali  %1 lik bir ihtimal sıkıyorsa virus girsin  giremez  bana inanmıyorsanız pcmaker e sorun  oda böyle düşünü
Bu yazdığın biraz saçma olmuş. Bilgisayar için güvenlik istiyoruz biz. Senin yazdığın güvenlik için bilgisayar : ) 

Kapalı Hesap (101323)
25-08-2011, 15:56   |  #11  
OP Kapalı Hesap
3,337 mesaj
Alıntı: özkan_oktay  
Merhaba güzel bir konu ama daha önce bir kaç bu tarz konu açtığınızı hatırlıyorum. Maddelerde ki bazı kusurları izninizle düzelteyim;
1. si herkes Windows kullanmıyor, doğrusu şu şekil de olabilir; işletim sisteminizin son sürümü ve güncel hali diyerek 2 maddeyi tek maddeye de dönüştürebilirdin.
2. si Windows'un illa Ultimate sürümü olmak zorun da değil tüm sürümlerin güvenliği aynıdır. (Bakın yanlış anlaşılmasın sürüm diyorum verisyon değil) 
3. sü Internet Security yazılımı en ileri ve en amatör kullanıcı için idaeldir. Mantıklı düşündüğümüz de Total security yazılımların da I.S'den fazlası tune-up araçları olması, yedekleme ve bazılarında da parola yöneticisi gibi araçlar barındırması. Zaten Windows'un son versiyonunu kullanıyorsak (Windows 7 kullanıyoruz demektir) Windows 7'de yedekleme mevcut. Tune-up'a gerek yok isteyen kendi eli ile de yapabilir. Parola yöneticisi de Lastpass en güzel alternatiftir.
Son maddeyi de şöyle düzeltebiliriz;
Gereksiz hiç bir yazılım ya da eklenti kullanmayın, kullandığınız program ve eklentileri de sürekli güncel olsun ;)
Umarım yardımcı olabilmişimdir, siz de konunuzu benim yazdıklarımdan bir kaç tanesini eklerseniz sevinirim. Böylece daha sağlıklı bir konuya sahip olursunuz.

Yazdıklarıma ek olarak;
-Norton DNS ya da Comodo DNS kullanalım
-Tarayıcımıza WOT eklentisini kuralım
-Tarayıcı olarak Internet Explorer 9'u kullanalım (Güvenlik açısından idael bir tarayıcı)
-Antivirüsümüzün yanına ek olarak Malwarebytes yazılımını kuralım
-Herhangi bir yere parola girerken sanal klavye kullanalım
-Orjinal bir işletim sistemi kullanalım
Yukarı da belirttiğim maddeleri arkadaşımızın maddeleri ile birlikte uygularsak gerçekten de maksimum bir güvenliğe ulaşabilirsiniz. Tabi bu maksimum terimi yine sizin elleriniz de olan bir şey ;)

windows en güvenli  işletim sistemi olduğu için  sadece windows yazdım  
windows en kllanılan os olduğu için  güvenlik açıkları çok sadece ama herşeye rağmen en güvenli windows  
şu anda en iyi sürümü ultimate
orijinal windows kullanmaya gerek yok
işi bilen biri korsanıda orijinal gibi kullanır
windows 7 ultimate 64 bit  kullanıyorum  korsan ama orijinalden hiçbir farkı yok  sadece  ayda bir yeni sürüm loader gerekiyor

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (101323) ~ 25 Ağustos 2011 15:59
özkan_oktay
25-08-2011, 16:01   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,356 mesaj
windows en güvenli  işletim sistemi olduğu için  sadece windows yazdım  
windows en kllanılan os olduğu için  güvenlik açıkları çok sadece ama herşeye rağmen en güvenli windows  
şu anda en iyi sürümü ultimate
orijinal windows kullanmaya gerek yok
işi bilen biri korsanıda orijinal gibi kullanı
Katılmıyorum Ultimate'in güvenlikle alakası yok. En iyi sürümü o ayrı konu. En güvenli işletim sistemi bana göre Linux. Göreceli bir konu yani Windows'a en güvenlisi işletim sistemi demek. Orjinal Windows her zaman önerilir. Ona bakarsanız demişsiniz ya korsanı işi bilen orjinal gibi kullanır diye bende daha önce belirttiğim gibi hiç bir araç ya da program olmadan işi bilen bir kaç ayar ve temiz kullanım ile maksimumum güvenliğini sağlar.

Kapalı Hesap (101323)
25-08-2011, 16:05   |  #13  
OP Kapalı Hesap
3,337 mesaj

kendim konuda yazdığım gibi kullanıyorum  kaç tane virus çalıştırdım  hiçbiri işlemedi  
aslında maksimum güvenlikte göreceli kavram size göre böyleyse bana görede konudaki gibi  zevkler ve renkler tartışılmaz

Kapalı Hesap (101323)
25-08-2011, 16:12   |  #14  
OP Kapalı Hesap
3,337 mesaj

ayrıca  nedir bu deep freeze düşmanlığı  :D  son sürüm ve son build bir deep freeze enterpriseyi aşacak virus tanımıyorum   :)  şifreleriniz çalınabilir ama ben pc de şifre barındırmam kağıda yazar saklarım  
herkesede tavsiye ederim
deep freeze kadar faydalı ve sağlam bir geri  dönüşüm programı tanumıyorum
winrollback df den daha sağlam fakat yeni sürümleri çıkmıyor  win7 ye uyumlu değil
zaten deep freeze ve winrollback dışındaki tüm geri dönüşüm yazılımları faso fiso
hepsini denedim deep freeze ve winrollback dışındaki yazılımlar kendi kişisel güvenlik testlerimi geçemedi
xp deyseniz winrollback win7 deyseniz güncel  deep freeze enterprise  tavsiye ederim
gerisi boş

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (101323) ~ 25 Ağustos 2011 16:17
viking20
25-08-2011, 16:27   |  #15  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

deep freeze nin kendisi sorun dur[ve\veya olabilir]? (Alıntı-viking20)
ayrıca nedir bu deep freeze düşmanlığı(Alıntı-liberty city)
----------------------------------------------------------------------------------
Deepfreeze Kaldırmak ( Resimli Anlatim ), 10 Saniyede Deepfreeze' yi Pc den Silmek
http://www.wardom.com.tr/deepfre ... d2f6da8e85965ac451&;
Edit:Harika bir anlatim, bu sorunu yasayan yuzlerce kullanici var. Eline saglik ankarap.(Alıntı)
Süper bir anlatım emeğine saglık ankarap ,keşke birde devre dışı bırakbilsek.(Alıntı)
DeepFreeze Silinmiyor!... YARDIM
http://forum.donanimhaber.com/m_3420550/tm.htm
kesin çözüm !
http://www.gamestal.com/showthread.php?t=2581
Deep freeze kaldırmak
[Merhaba arkadaslar ben vistama deep freeze yukledim ve pismanım geri kaldırmak istiyorum...]
https://www.chip.com.tr/forum/Deep-freeze-kaldirmak_t70367.html
deep freeze sistemden nasıl kaldırılır?
https://www.chip.com.tr/forum/dee ... dirilir_t53003.html
deep freeze adında bir program yüzünden sisteme hiçbir şey yükleyemiyorum ve belge kaydedemiyorum... ben kurmadığım için bu deep freeze ne mene bişeydir onu da bilmiyorum... acil yardım pls...(Alıntı)
Evet, Allah'in Belasi Deep Freeze'le bende cok ugrastim.
Birisine kotuluk yapmak istiyorsaniz bilgisayarina bunu kurun
:) (Alıntı)
Deep freeze donuyor?
https://www.chip.com.tr/forum/Deep-freeze-donuyor_t50679.html
bu programın illet bi program olduğu konusunda kararsızım... kuruyorum programı restart attıktan sonra şifre girmek için tıklıyorum kendisi de donuyor bi çare bulabilir misiniz bu derdime..pm ya da mail atarsanız sevinirim.(Alıntı)
BEN 4 YIL ÖNCE VAZGEÇTİM DF DEN. (Alıntı)
[Deep freeze den nefret ederim...
bilgisyarı çok kasar ,hiç bir dosyayı olduğu gibi bırakmaz,sistemi yeniden başlattığında sanki sistem geri yükleme yapmış gibi olusun,güvenlik açıkları çok yüksek,ayrıca bilgisyar çökertebilir.
](Alıntı)
Arkadasın belırttıgı donma sorunu nu bende yasıyorum.pc den formatla deepfreeze kaldırdım bu seferde tekrar kurulum yaptıgımda aynı hatayla karsılasıyorum ne yapmalıyım sızce...?(Alıntı)
Lanet Deep Freeze!
http://www.pcnet.com.tr/forum/ya ... et-deep-freeze.html
şu lanet deepfreeze den kurtarın beni..
http://www.frmtr.com/guvenlik-ve ... -kurtarin-beni.html
şu lanet deepfreeze den kurtarın beni..
http://www.oyundestek.biz/su-lanet-deepfreeze-den-kurtarin-beni
...............................................
................................
..................
.............
(problemler,şikayetler,sorunlar,.. böylece uzayıp gidiyor,ben yoruldum yazmaktan ve bıraktım....)

Son Düzenleme: viking20 ~ 25 Ağustos 2011 17:43
Kapalı Hesap (101323)
25-08-2011, 21:47   |  #16  
OP Kapalı Hesap
3,337 mesaj

korsan deep freeze kullananlar bunu hak ediyor lisanslı alsalar her sene orda burda dilenmezler faronics supportta çözüm ararlar
kullanmasını bilmeyenler  yüzünden çıktı bu df düşmanlığı  df kadar  iyi bir geri dönüşüm programı yok piyasada
deep freeze i korsan indirenler gerçekten   bu tür durumlara mağruz kalmayı hak ediyor  adamlar tutsun  deep freeze gibi süper bir program yazsın gecesini gündüzüne katarak ve aylarca  uğraşarak böyle bir program yazsınlar ekip halinde elin adamıda gelsin korsan kullansın hak ediyorlar  kullanıcılar bunu
alsınlar her sene  lisans  df yide sürekli güncel tutsunlar  sorun çıktımı destek takımına bildirsinler  baklın bakalım o zaman deep feeze den iyi program yok diyorlar mı demiyorlar mı  
hem korsan kullanın hemde  kullanmasını bilmeyin sonrada programı yazanlara ağza alınmayacak laflar edin çok yazık
bizim millet böyle işte malesef emeğe saygısı yok  hadi oyuna para verecek durumun yok windows ada para verecek durumun yok her programa lisans alacak durumunda yok  ama df gibi süper bir yazılımı almayadamı paran yok  yahu her sene 90 liraya lisans alacak kadardamı durumun yok zaten senede 90 lira verememeyenin pc side yoktur pc si varsa df ye lisans alacak parasıda vardır
antivirus programlarına   senede 120 lira  bayılacaklarına 90 lira df ye versinler hiçbir sorun yaşamasınlar
programın yapımcıları şifreyi unutmayın unutursanız  birkaç ay anti deep freeze in yeni sürümünün çıkmasını bekleyin  diyor bu konuda uyarılarını yapıyorlar üstüne bide ağza alınmayacak küfürler yiyorlar
yazık  gerçekten çok yazık ya  adamların emeklerine yazık
edit  ayrıca sistemi hiçbir şekilde kasmaz ve pc yi çökertmez tabi daima current version kullanırsanız
ayrıca daima current versiın kullanırsanız güvenlik açığı falan sorun  olmaz

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (101323) ~ 25 Ağustos 2011 22:06
Qromodynmc
25-08-2011, 22:27   |  #17  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

Bu kadar kasmak saçma,Bilinçli bi kullanıcı olsun yeterlidir,Benim pcye 1 yıldan beri benim dışımda hasar veren bişi yok..

özkan_oktay
26-08-2011, 02:58   |  #18  
Yıllanmış Üye
1,356 mesaj
korsan deep freeze kullananlar bunu hak ediyor lisanslı alsalar her sene orda burda dilenmezler faronics supportta çözüm ararlar
kullanmasını bilmeyenler  yüzünden çıktı bu df düşmanlığı  df kadar  iyi bir geri dönüşüm programı yok piyasada
deep freeze i korsan indirenler gerçekten   bu tür durumlara mağruz kalmayı hak ediyor  adamlar tutsun  deep freeze gibi süper bir program yazsın gecesini gündüzüne katarak ve aylarca  uğraşarak böyle bir program yazsınlar ekip halinde elin adamıda gelsin korsan kullansın hak ediyorlar  kullanıcılar bunu
alsınlar her sene  lisans  df yide sürekli güncel tutsunlar  sorun çıktımı destek takımına bildirsinler  baklın bakalım o zaman deep feeze den iyi program yok diyorlar mı demiyorlar mı  
hem korsan kullanın hemde  kullanmasını bilmeyin sonrada programı yazanlara ağza alınmayacak laflar edin çok yazık
bizim millet böyle işte malesef emeğe saygısı yok  hadi oyuna para verecek durumun yok windows ada para verecek durumun yok her programa lisans alacak durumunda yok  ama df gibi süper bir yazılımı almayadamı paran yok  yahu her sene 90 liraya lisans alacak kadardamı durumun yok zaten senede 90 lira verememeyenin pc side yoktur pc si varsa df ye lisans alacak parasıda vardır
antivirus programlarına   senede 120 lira  bayılacaklarına 90 lira df ye versinler hiçbir sorun yaşamasınlar
programın yapımcıları şifreyi unutmayın unutursanız  birkaç ay anti deep freeze in yeni sürümünün çıkmasını bekleyin  diyor bu konuda uyarılarını yapıyorlar üstüne bide ağza alınmayacak küfürler yiyorlar
yazık  gerçekten çok yazık ya  adamların emeklerine yazık
edit  ayrıca sistemi hiçbir şekilde kasmaz ve pc yi çökertmez tabi daima current version kullanırsanız
ayrıca daima current versiın kullanırsanız güvenlik açığı falan sorun  
Bence siz Deep Freeze kullanmıyorsunuz, Deep Freeze'e aşıksınız :S

Kapalı Hesap (101323)
26-08-2011, 12:29   |  #19  
OP Kapalı Hesap
3,337 mesaj
Alıntı: özkan_oktay  
Bence siz Deep Freeze kullanmıyorsunuz, Deep Freeze'e aşıksınız :
Ağzı kulaklarına varıyor