Mantıksal Sürücü Silme ?

HPQ-User
25-09-2008, 13:13   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Black_sky sormuş:
Merhabalar,
Benim Disk Yönetimi İle İlgili Sorunum Var Şöyle Anlatayım Acronis Programından Kurtarma Konsolunu Kullanarak Bilgisayarımı Kurtarmak İstemiştim Acronis Programıda C: Sürücümden 10 Gb. Yer Alarak Kurtarma Bölümü Açmış Durumda Bende Bu Boş 10 Gb. Kullanmak İstemeyip C: Sürücüsüne Bu 10 Gb. Aktarmak İstiyorum Yani Mantıksal Sürücüyü Kaldırmak İstiyorum (G:) Bölümünü Acaba Nasıl Yapabilirim...

İlgileriniz İçin Şimdiden Teşekkürler...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
AMD 4400+ Athlon X2 CPU
Gigabyte M55 S3 Series MotherBoard
ATI Sapphire x1300 Graphics Card
AverMedia Digital TV Card
Microsoft Optical USB Keyboard + Mouse
Philips 190V Series Monitör
ASUS 380W Vento Case

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727)

hakannakah
06-12-2012, 17:36   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Lütfen yardım eder misiniz ?

geri kazandırmak mümkünmü  ?

badwizard
22-12-2012, 22:19   |  #3  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

Soru bir hayli eski ama bugün windows 7 de bunu yapmanız mümkün ancak birleştirmek istediğiniz bölüm, ekleneceği bölümle yanyana olmalı yani arada başka bir partition varsa onları birleştiremezsiniz. başlat>bilgisayar>(sağ tuş) yönet> yolunu takip edin. depolama>disk yönetimi ni seçin. makinenize bağlı fiziksel diskler ve partitionlar görüntülenir, birleştirmek istediğiniz partitionlar yanyana ise birleştirme yapabilirsiniz. birleştirme işlemini yapabilmeniz için Disk Defragmenter servisini manual olarak durdurmanız gereklidir. (disk defragmenter servisi arkaplanda sürekli çalışıp diski kullandığı için işlemi yapmanıza izin vermez) 10gb lık partitionun (g:\) üzerine sağ tıklayıp mantıksal sürücüyü sil i seçin, (g:\ bölümü üzerindeki bütün veri silinir, gerekli dosyanız varsa yedek alın) işlem tamamlandığında g:\ bölümü gri renkli görünmeli. c:\ partitionuna sağ tıklayıp genişlet i seçin, gelen pencereye ileri dedikten sonra diskte kullanılabilecek maksimum alan tanımlı gelir, normalde hiç bir şey değiştirmeniz gerekmez, tekrar ileri dediğinizde işlem sonrası c:\ sürücünüzün yeni boyutu görüntülenir, son u tıklayın işlem bittiğinde c:\ sürücünüz 10 gb lık alanla birleşmiş olur.

Son Düzenleme: badwizard ~ 22 Aralık 2012 22:22