Marka pc'de kasa açılırsa garanti dışı mı oluyor?

crixallis31
15-03-2010, 03:10   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
596 mesaj

Arkadaşlar babam kardeşime bilgisayar almış crea marka ben bu bilgisayarı açıp hdd'sini alıp benim eski hdd ile değişmeyi düşünüyorum yeni olanın boyutu daha büyük.Açtığım taktirde garanti dışı kalır mı?

Ahmet_79
15-03-2010, 07:28   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
11,538 mesaj

Malesef Crea'nın sadece sistem garantisi vardır parça garantisi yoktur o yüzden kasayı açarsanız garanti dışı kalıyor, bazı firmalar hem sistem hemde parça garantisi veriyor ama Crea'da sadece sistem garantisi var.

xxömür
15-03-2010, 11:12   |  #3  
xxömür avatarı
Yıllanmış Üye
1,574 mesaj

evet garanti dısı kalır bütün su ahzır pc sistemi satan firmalardan nefret ediyorum almam ve aldırmamda ama parca garantisi vermek sorunda değillermi bi şikayet etmeyi deneseniz

crixallis31
15-03-2010, 20:52   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
596 mesaj

Valla bende aldırmazdım ama laftan anlamayan bir babam var baba ben sana daha ucuz ve daha kaliteli bir sistem ayarlarım bekle 1-2 haftaya gelirim izmirden beraber sadece alış işlemi için seni yorarım dedim ama 2 gün sonra beni aradı aldım istiyosan gel bunu götür die.Biraz eski kafalı geri de döndüremedim kutusundan açmamışsın gel geri verelim kazık yemişsin o sisteme o para değmez dedim nuh dedi peygamber demedi parayı ödeyecek olan o napayım artık:( Sonradan yapmanın bir yolu olsa bari...
Yeri gelmişken bir kaç şey daha sorayım.Parça garantisi de veren markalarının isimlerini de yazmanız mümkün mü aklımda bulunsun diye istiyorum.
Birde yeni alınan pc internete bağlanmayacak o bilgisayardaki işletim sistemini kendi bilgisayara aktarmanın yolu var mı acaba?

Son Düzenleme: crixallis31 ~ 15 Mart 2010 21:03
01apachi
16-03-2010, 00:54   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,618 mesaj
Alıntı: crixallis31  
Birde yeni alınan pc internete bağlanmayacak o bilgisayardaki işletim sistemini kendi bilgisayara aktarmanın yolu var mı acaba?
yok

keshkesh
16-03-2010, 01:03   |  #6  
keshkesh avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
910 mesaj

donanım aynı veya birbirine yakın ise imaj yazılımları (norton ghost, acronis true image vs.) kullanabilirsin. ama arkasından aktivasyon isteyecektir. aktivasyonu da microsoft un ücretsiz hattından yapabilirsin. müşteri temsilcisi gelirse bilgisayarımda parça değişikliği yaptım dersin. o şekilde aktivasyonu yaparsın.

crixallis31
17-03-2010, 02:20   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
596 mesaj

Cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim.Valla donanımın uzaktan yakından ilgisi yok olsa denerdim.Adamlar sistem kurtarma diski bilem vermiyor hdd'de oluyor yedek hdd'ye kurulu yedeğe ne kadar güvenebilirim ki çok saçma win7'nin dvd'sini vermiyorlar bari kurtarma diski falan verseler ya.Bi de gereksiz ve süreli ıvırzıvır programları kurup gönderiyolar temiz bi işleltim sistemi verseler baştan yazılımları kuracaklarına cd'sini koysalar alan kişi isterse kurar.Zaten Bilgisayarı kullanacak olan kişi 9 yaşında eminim kısa süre sonra bilgisayar virüsden geçilmez kim garanti edebilir bu virüslerin yedeğe bulaşmayacağını gelde sövme.Kendim ghost ile yedek aldıktan sonra ne anladım bu işten....

Son Düzenleme: crixallis31 ~ 17 Mart 2010 08:22