Masa üstü ekrana geliyor sistem kiltli

HPQ-User
13-03-2008, 12:21   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

xayonga sormuş:
XP ekranı açıldı ve normal çalışırken mavi ekran çıktı Fatal error uyarısı diyerek ve ilk defa bu mesajı alıyorsanız sistem işletmenine/yöneticisine haber edin ve sistemi kapatıp açın uyarısı aldım.
Sistemi kapatıp geri açtım.. Masa üstü temalarım geldi ancak bir türlü işlemler bitip kullanıma geçemiyorum. ve bir kaç dakika içinde neyi seçersen seçeyim sistem kilitlenip kalıyor. Sürekli kum saati ekranda..defalarca denedim ama hala değişiklik yok. Öteki disk ile açıp Disk temizleme ve Disk birleştirme de yaptım sonuç değişmedi.
Bu diskte giveawayforaday'den indirdiğim programlar kurulu olduğundan formatlamak işime gelmedi, yardımınızı bekliyorum.

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim. Saygılarımla,
Adnan YONGA  ayonga@gmail.com

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Pentium 4 3.00ghz işlemci, 512mb ram, XP Pro. Ser.P2 versiyon İki ayrı disk Serial ATA var ve  İki ayrı XP kurulu. USB Disk 360 gb. Modem ve 10/100 Ethernet kart, CD ve DVD iki ayrı sürücü ve Web cam , Ana Kart Asus P4 800 mhz. Atı Radeon 127 ekran kartı var.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322; InfoPath.1; .NET CLR 2.0.50727)

Borga-x
13-03-2008, 12:26   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Sistemi guvenlı kıpte bır acın ve sıstem taramasından geçirin. Scandisk yapın. Eger guvenlı kıpte acılmazsa donanımınızda sorun var demektır. Ram'leri kontrol edın mumunse cıkarıp tekrar takın Eger acılıyorsa Wındows sorunludur. XP CD'si varsa normal xp kurar gıbı xp cd'sınden acın ve F8 ıle anlaşmayı kabul edın. Bundan sonra sıfırdanmı kurulum yoksa varolanı onar secenklerı cıkacak sız onar dıyerek sıstemı tamır etmeye calısın.

Son Düzenleme: Borga-x ~ 13 Mart 2008 12:27