masaüstü klasörü çogalması

şirek
04-01-2013, 13:16   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
26 mesaj

arkadaşlar kullanıcıların bulunduğu kısımda masaüstü adlı 2 adet klasör var teki 30mb civarında digeri boş boş olan klasörü siliyorum ya silinmiyor yada silinince yeniden oluşuyor norton antivirüs kurdum güncel tam tarattım virüs sandım ama malesef hiç bir hata ve virüs uyarısı almadım. birde sık kullanılanlar klasöründede 2 adet masa üstü klasörü var ve web sayfalarını sıkkullanılan lara ekleyemiyorum mause bile kasıyor.yardımcı olabilirmisiniz.

Sistem Bilgilerim
çhip10line
04-01-2013, 13:20   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 114
864 mesaj

dosya özelliklerinden fazla olan masaüstünün konum bilgilerine bakar mısın? neresi görünüyor...

şirek
04-01-2013, 13:45   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
26 mesaj

masaüstü klasörünün teki C:/User/EXPER/Application Data boş klasör

diğer klasör ise C:User/EXPER 30MB

çhip10line
04-01-2013, 13:59   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 114
864 mesaj

büyük ihtimalle silmene rağmen yeniden klasör oluşuyorsa bunun nedeni bir virüs olabilir.. norton kullanarak tarattığını yazmışsın ama gözden kaçmış olabilir.. orjinal masaüstü klasörünün içinde masaüstünde ki simgelerinin veya dosyalarının olması gerekir.. diğer boş olan klasörün oluşma nedenleri..

1. sistemine bir virüs bulaşmış olabilir...

2. başlat menüsü altında masaüstü adında bir klasör oluşması için bir "kısayol oluştur" yada ona benzer bir komut dosyası olabilir.

3. Sık Kullanılanlar ile alakalı bir sorun olduğunu yazmışsın...bu klasörü internet gezgini için kullandığın programda oluşturuyor olabilir.. örn : varsılan download klasörü olarak bu isimde bir klasöre yönlendirmişsindir... her download ta sildiğin klasörü tekrar oluşturur..

4. Kullandığın herhangi bir programda bu klasörü oluşturuyor olabilir..örn. bir video dönüştürücü programı falan kullanıyorsan işlem sonrası oluşacak dosyayı hedef klasör olarak "oluşan masaüstü klasörü" olarak seçmiş olabilirsin...

bunların haricinde en iyi çözüm VİSTA'dan tamamen kurtulup Windows 7 yada Linux mint gibi daha stabil çalışan bir işletim sistemine geçmendir...

Son Düzenleme: çhip10line ~ 04 Ocak 2013 14:00