Masaüstü sorunu, acil

kivanch
16-02-2011, 18:43   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Arkadaşlar, ben windows 7 kullanıyorum. İşletim sistemini dün yen kurdum ve harici disk kullandım, ancak bilgisayarımda bulunan resimlerin önizlemesini göremiyorum ve masaüstü kağıdı göstermiyor. Bir resmi açtığımda onu görüntülüyor, ancak onu sağ tıklayıp "masaüstü arka planı olarak ayarla" diyince ayarlamıyor, masaüstü simsiyah olarak kalıyor. Sizce bilgisayarımda bir virüs mü var? Şimdiden teşekkürler...

Jubei76
16-02-2011, 19:15   |  #2  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj

Hangi windows 7 sürümünü yükledin ?

Coskun.Abi
16-02-2011, 20:27   |  #3  
Coskun.Abi avatarı
Yıllanmış Üye
425 mesaj

Win7 nin Starter veya Home Basic sürümünü yüklemek gibi bir cahillikmi yaptın yoksa?

kivanch
16-02-2011, 21:09   |  #4  
OP Taze Üye
6 mesaj

Windows 7 Home Premium yükledim. işin garibi, daha önce de bilgisayarımı göçürüp bundan kurmuştum, ama böyle bir sorunla karşılaşmamıştım. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Coskun.Abi
16-02-2011, 22:28   |  #5  
Coskun.Abi avatarı
Yıllanmış Üye
425 mesaj

Ekran Kartının Driverni düzgünce kurdunmu? Ayrıca Windowsun menüsünden Önizlemeler ve Denetim ve Animasyonları göster açıkmı? Tema olarak ne seçtin? Daha bakılacak çok yer ama ilk aklıma gelen bunlar.

kivanch
17-02-2011, 18:45   |  #6  
OP Taze Üye
6 mesaj

@Coskun.Abi ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Ekran kartının driverini kurdum. Ama güncel olup olmadığından emin değilim. Tema windows 7 aero. Bu arada "Windowsun menüsünden Önizlemeler ve Denetim ve Animasyonları göster" nerede onu bilmiyorum. Win7'yi ilk kurduğumda wallpaper ve resimlerin önizlemeleri gösteriliyordu, yeniden başlattıktan sonra böyle oldu. Tabi yedekleme için kullandığım harici diskten bu arada virüs geçti mi bilmiyorum. Siz bana herhangi bir virüs, trojan, malware vs. gibi zararlı şelerden kurtulabileceğim bir yazılım (ya da yazılımlar) önerirseniz -mesela sizin kullandığınız- çok sevinirim. Tekrar teşekkürler.

Coskun.Abi
18-02-2011, 20:42   |  #7  
Coskun.Abi avatarı
Yıllanmış Üye
425 mesaj

Denetim ve Animasyonları göster için Bilgisayarıma sağ tıkla Özelliklere gir. Gelişmiş Sistem Seçeneklerinden Performans kısmında bulabilirsin. Ayrıca Klasör seçeneklerinden Görünümde Önizleme işleyicileri seçilimi kontrol et. Antivirüs konusuna gelince: Ben Norton Internet Security 2011 kullanıyorum ve gayette memnunum. Hem hafif sistemi kasmıyor hemde uçanı kaçanı yakalıyor. Piyasadaki en iyi seçenek. Norton Türkiye resmi sitesinden 30 günlük deneme sürümünü indir kur ve sistemimi Tam Tarama yap. Daha sonra istersen bu yazılımı satın alırsın. Gayri meşru yollarıda var ama bahsetmeye bile değmez.

kivanch
27-02-2011, 23:54   |  #8  
OP Taze Üye
6 mesaj

@Coskun.Abi söylediklerinizi aynen yaptım ama işe yaramıyor. Bir de Norton'u deneyeyim, belki faydalı olur. Teşekkürler:)