mausa sağ tık basınca kitleniyo

HPQ-User
25-04-2009, 12:24   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

emre sormuş:
mausa sağ tıkladığım zaman bilgisayar kitlenip kalıyo görevi sonlandırınca düzeliyo bi dosyayı kopyalarken en sinir olduğum şey bu bi dosyanın üzerine basınca bişey olmuyo ama msa üstüne veya hardlardan birine boş bi yere basınca kitlenip kalıyo lütfen yardım edin yoksa pcyi parçalayacam

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
intel pentium 4 3,00 ghz çift çekirdek
nvida geforce fx 5200 128 mb lik 32 bit ekran kartı
1,5 gb ram
asus ddr anakart markasını bilmiyorum

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.9) Gecko/2009040821 Firefox/3.0.9

MicrosoftGenci
25-04-2009, 12:47   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
304 mesaj

bilgisayarınızın ara yüz yani kayıt defterine virüs girdiği için bu işlemi yapamıyabilirsiniz bunun için ccleaner tavsiye edebilirim...

Banned
25-04-2009, 13:00   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

CCleaner virüsleri temizlemez sadece çerez ve optimizasyon işine yarar.ramin yeterli bir düzeyde xp'i için ama eğer bilgisayarında çok fazla ram yiyen program varsa yinede bellek yetersiz gelebilir sorunun birazda bundan kaynaklandığını düşünüyorum ya da ramlarinde bir sorunda olabilir.ilk iş sana gereksiz gelen tüm programları kaldır ve iyi bir virüs temizliği yap.

Son Düzenleme: Kylie ~ 25 Nisan 2009 13:05
Kapalı Hesap (76993)
25-04-2009, 13:10   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
1,382 mesaj

Kylie'nin dediklerine katılıyorum ve eğer sorun kayıt defteri , disk veya programlardan kaynaklanıyorsa Ccelaner ile düzeltilebilir ama bence Advanced SystemCare'i de kullanın. Sorun virüs de olabilir onun için de iyi bir güvenlik yazılımı kullanmanız ve sürekli güncel tutmanız iyi olur.

Advanced SystemCare
Ccleaner

Emre Kayhan
25-04-2009, 14:59   |  #5  
Emre Kayhan avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
85 mesaj

cevaplar için çok teşekkür ederim ccleaner sorunu çözdü

MicrosoftGenci
25-04-2009, 18:14   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
304 mesaj

hocam istersen dene ccleaner bende iddalaşmayın...bazı internet sayfalarına girerken virüs bulaşıyor ve açılış sayfası değişiyor ve kilitleniyor bunun sebebi trojen ve solucan virüsleridir ve ccleaner dediğimiz bir kayıt ve trojen indexliyici bulup haklar istersen araştırabilirsin...

Kylie
CCleaner virüsleri temizlemez sadece çerez ve optimizasyon işine yarar.ramin yeterli bir düzeyde xp'i için ama eğer bilgisayarında çok fazla ram yiyen program varsa yinede bellek yetersiz gelebilir sorunun birazda bundan kaynaklandığını düşünüyorum ya da ramlarinde bir sorunda olabilir.ilk iş sana gereksiz gelen tüm programları kaldır ve iyi bir virüs temizliği yap.
Banned
25-04-2009, 18:20   |  #7  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj
MicrosoftGenci
hocam istersen dene ccleaner bende iddalaşmayın...bazı internet sayfalarına girerken virüs bulaşıyor ve açılış sayfası değişiyor ve kilitleniyor bunun sebebi trojen ve solucan virüsleridir ve ccleaner dediğimiz bir kayıt ve trojen indexliyici bulup haklar istersen araştırabilirsin...
CCleaner trojan falan haklamaz mantıklı açıklamalar yapın şimdiye kadarda açılış sayfasını bu şekilde düzeltildiğini ilk defa senden duyuyorum ayrıca üslubuna dikkat et tartışacaksanda böyle polemik ister tarzda mesaj yazma iddalaşmayın falan?

İyi oku burayı.

Son Düzenleme: Kylie ~ 25 Nisan 2009 18:54
Mustafa@PC
25-04-2009, 18:24   |  #8  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

CCleaner trojan yada virüs temizlemez.

Sadece cookie dediğimiz çerezleri götürür,Arada kötü niyetli çerezler varsa onlarıda götürür buda iyi yanıdır.

Ayrıca regdeki boşta kalmış kayıt girdilerini temizlerki,Hiçbir virüs kayıt girdilerini sahipsiz bırakmaz.