Mavi Ekran Hataları...

Ahmeyus
24-04-2011, 11:32   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj

3 çeşit mavi ekran hatası çıktı. Bilgisayara sayısız format attım ayrıca 3-4 kere servise gitti sorun yok dediler. Belki de benim sorunu tam olarak belirtemememden oluyordur. Yardımlarınızı bekliyorum...  :)
İsterseniz BlueScreenView ile daha fazla bilgi verebilirim...

Bu birincisi: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA rdyboost.sys

Bu ikincisi: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA aswSP.SYS

Bu da üçüncüsü: MEMORY_MANAGEMENT nvlddmkm.sys

yvzhn
24-04-2011, 11:46   |  #2  
Yıllanmış Üye
205 mesaj

bilgisayara USB bellek falan taktıysan çıkarmayı dene .

Ahmeyus
24-04-2011, 11:52   |  #3  
OP Yeni Üye
21 mesaj

Nasıl ya şu bildiğimiz USB bellekten mi bahsediyorsun :O Hayır takılı değil :D

Jubei76
24-04-2011, 11:56   |  #4  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj

Tam sistem özelliklerini yazarsan iyi olur
öneri olarak şunu dene:anakartın üstünde sadece  işlemci+2 modül ram varsa 1 adet ram takılı kalsın+ekran kartı bunların haricinde anakartın üstünde ne varsa sök fan+usb ıvır zıvır hiç bir şey kalmasın ve hatta dahada sağlıklısı eğer yapabilirsen sistemi uzaj montaj haline getir. bu dediklerimi bir dene sonra yine deneyelim sistemi.

Ahmeyus
24-04-2011, 12:06   |  #5  
OP Yeni Üye
21 mesaj

Laptop oldupu için dediklerini yapamam muhtemelen =)

Sistem özelliklerine gelince:

Everest'i kullanarak daha fazla ayrıntıya girebilirim istersen...

anarxia
24-04-2011, 12:34   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 41
663 mesaj

laptop mu? direk garantiye dostum, eğer hardware hatası varsa hiç uğraşma.

Ahmeyus
24-04-2011, 12:37   |  #7  
OP Yeni Üye
21 mesaj

Servise yollamaktan sıkıldım sorun yok diyorlar :/

dervipasa
24-04-2011, 13:18   |  #8  
Yıllanmış Üye
650 mesaj

dostum benzer hata bizde de çıktı aynısı ancak çözümü pek mantıklı degil ramlar çalışmıyor diyorlar ancak çalışıyor bizim garanti bittiği için iyice kurcaladık :)
hiç bir sorun yoktu bizim sorun şöyle çözüldü
pardus 2011 kurduk
bir gün kullandık sonra tekrar windows kuruldu çalıştı
kullandık derken internete girdik yazı yazdık falan
bu arada windows gerçekten donanımları bozuyor gibime geliyor bunun için foruma yazdım ama paranoyaklık dediler format herşeyi çözer diyorlar ama olmuyor işte
sana da tavsiyem bunu yap oyun oynuyorsan windows mecburen ama oyun yoksa pardus kullan pc daha hızlı olur
not: pardus kurmadan önce internetten kurulum yapmaya bak kuracak olduugn disk bölümü / oalrak formatlamalısın türkçe zaten :) 

Ahmeyus
24-04-2011, 13:27   |  #9  
OP Yeni Üye
21 mesaj

Yeni bir hata daha türedi :D
SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED dxgmms1.sys

@dervipasa oyun oynadığım için Windows u tercih ediyorum tabiki de :) Peki Pardus kurduktan sonra tekrar format atıp Windows kursam olacak mı anlamadım. Teşekkürler...

Son Düzenleme: Ahmeyus ~ 24 Nisan 2011 13:34
mancukya
24-04-2011, 14:17   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

100 % 75 Ramlerden birisi arizali teknik servisin isine gelmiyor degistirmek sanirim bir an önce makineyi servise tekrar ver ve hata bulunmadanda kabul etme olmazsa biraz tehdit et kullanici haklarini koruyan yerler var.
Kalan 100 % 25 hataya gelirsek sistemine kurdugun bir drivers yada herhangi bir program buna sebeb olabilir.
istersen temiz format sonrasi bütün driversleri yükselt son sürümlerine  

,start-the-detection.html

Fransizca acilirsa üstte ingilizceside var tarama bitince en sond riverslari betalarda dahil yükleyebilirsin birde eski programlarini kota yüzüne bir yerlere atip onlari kuruyorsan onuda ypama yeni sürümlerini yükle.

Mert_06
24-04-2011, 15:22   |  #11  
Mert_06 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,082 mesaj

-Hataların çoğu sürücülerden kaynaklanıyor. Öncelikle hizmetlere girip readyboostu devre dışı bırakın. Nvlddmkm.sys bildiğim kadarıyla nvidia ekran kartlarıyla ilgili. Onunla ilgili bir sorun olabilir. Kasayı açıp herşeyin düzgünce yerine oturduğunu kontrol edin. Tabi fazla zorlamadan ve zarar vermeden.

-Daha sonra yönetici olarak komut satırını açın. pnputil -e komutunu girin. Bu komut size windowa eklenen tüm 3. parti sürücüleri listeleyecek. Aralarında işe yaramadığını düşündükleriniz veya hata çıkardığını düşündükleriniz varsa, "yayımlama adı"ndaki ismi not alın ve pnputil -f -d komutunun yanına yayımlama adını da ekleyerek tamamlayın. Örnek: pnputil -f -d oem8.inf Bu işlemi yalnızca işe yaramadığına emin olduklarınız için yapın. Microsoft ve Nvidianın yaptığı hiçbir sürücüyü silmeyin.

-Kaliteli bir antivirüsle tam sistem taraması yapın.

-Bazı mavi ekran hatalarının nedenleri de güncel olmayan, hatalı kurulmuş aygıt sürücüleridir. Anakartınızın internet sitesine gidin ve ürününüzü bulun. Ardından yüklemeler kısmından en güncel yazılımları indirip kurun.

Son Düzenleme: Mert_06 ~ 24 Nisan 2011 15:28
dervipasa
24-04-2011, 15:33   |  #12  
Yıllanmış Üye
650 mesaj

arkadaşlar galiba dikkat etmediniz
format atılmış ve daha windows kurulmamış ki güncel olmayan sürücü olsun :))
problem de burada zaten windows kuramıyor arkadaş
dementor kardeşim sen benim dediğimi yap format at ama alman gereken dosya varsa çalışan xp ile dosyalarını harici  hdd ye alabilirsin
sonra pardusu yükle
birkaç saat sonra format at tekrar windows kur oyuna ddevam et
senin en büyük hatan casper almak olmuş zaten servisde bişeyyok fabrikaya gönderiyorsun 15 günden önce gelmiyor ve biz açtık çalıştırdık diyorlar işine gelmiyor mahkeme yoluyla ancak alırsın hakkını mahkemye de gideceksen laptopu iade ederek git

Ahmeyus
24-04-2011, 16:04   |  #13  
OP Yeni Üye
21 mesaj

@dervipasa
Yok format attılıyor. Windows da kuruluyor.
Önemli dosya yok zaten :) Pardus yerine elimde ubuntu var onu kursam olur mu?

dervipasa
24-04-2011, 16:59   |  #14  
Yıllanmış Üye
650 mesaj

olur fark etmez

burak30875
24-04-2011, 22:29   |  #15  
Taze Üye
1 mesaj
Alıntı: Dementor  
3 çeşit mavi ekran hatası çıktı. Bilgisayara sayısız format attım ayrıca 3-4 kere servise gitti sorun yok dediler. Belki de benim sorunu tam olarak belirtemememden oluyordur. Yardımlarınızı bekliyorum...  :)
İsterseniz BlueScreenView ile daha fazla bilgi verebilirim...

Bu birincisi: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA rdyboost.sys

Bu ikincisi: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA aswSP.SYS

Bu da üçüncüsü: MEMORY_MANAGEMENT nvlddmkm.sys

aynısı benım basıma geldi bilgisayarın memory sınde virus vardı  ve c de yüklü olan xp işletim sistemım çöktü c de web tarayıcılarımda kayıtlı olan şifreleri nasıl geri alabilirim yardımcı olurmusunuz

ultra-durable
24-04-2011, 23:07   |  #16  
ultra-durable avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
292 mesaj

Problem sana mı ait yoksa Buradanmı aldın yada oradaki kullanıcı senmisin :) ????

SUNGUR ALP
25-04-2011, 00:05   |  #17  
SUNGUR ALP avatarı
Yıllanmış Üye
153 mesaj

Arkadaşım bu mavi ekran hatalarını 1 hafta önce bende yaşadım.Kesin harddisk ten dedim 1 TB lık samsung Ama sorun Sanırım ram lerde imiş 4 GB Kıngston ramvardı 2x2 Ve 2 GB HI-Level ekledim ve bu mavi ekran hatalarını almaya başladım Windows u yeniden kurdum olmadı Çıkardım sonunda şimdilik bir şey yok Zaten mavi ekran hatalarını oyunlarda veriyodu