mavi ekran hatası(blue screen view)

berkcan_0
19-08-2010, 11:05   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,153 mesaj

arkadaşlar belli aralıklarla mavi ekran hataları almaya başladım program ile tarattığımda bazı şeyler buldu ama tam olarak neden kaynaklandığını bilmiyorum

http://img837.imageshack.us/g/94220709.jpg/
http://img843.imageshack.us/g/75557846.jpg/
performans ve bilgiler bölümüne baktığımda windowsun geç kapatılmasına sebep olan iki dosaya var diyo biri grid.exe biride nvidea driver gt 3351gb
bende bunların ikisini listeden kaldır dedim
ve bide windowsun kapattığın zaman windowsun kapatılmasını engelleyen dosya var diyo
bunlarla bi alakası olabilirmi
resimlerdede görüldüğü gibi nvideadan kaynaklanan bi mavi ekran hatası gibi ama birde size sorayım dedim
laptop modelim LG R590 driverların hepsi lg nin sitesinden kurulu yani hiç format atmadım ama birtek nvidea nın sitesinden nvidea driveri kurdum çünkü lgnin sitesindeki güncel driver değildi bilgisayarı daha yeni aldım 1 ay bile olmadı am bu mavi ekran hatalarının neyden kaynaklandığını alnlamadım bide driver bulamıyorum acaba lg nin sitesindeki nvidea driveri yüklessem sorun çözülürmü ikisi arksında bi fark varmıdır laptop modelilm:r590 uarh2bt

mefetseger
19-08-2010, 11:50   |  #2  
Yıllanmış Üye
143 mesaj

mavi ekran hataları genellikle ramle alakalı bendede aynı sorun vardı ramlerimi değiştirdim şimdi sorunsuz çalışıyo

LooneLyTunes
19-08-2010, 17:35   |  #3  
Yıllanmış Üye
343 mesaj

Ramlarin Yerlerini Değiştir Ramlari Tek Tek Dene Daha Sonra Sorun Yaşamazsın (: Gibi

mcafee23 ayrılmıştır
19-08-2010, 18:44   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

yanlış kanı her mavi ekran ram'le ilgili değildir.Bizim memlekette mavi ekranı gören hamen ramleri söker tükürükleyip siler ve tekrar yerine takar.
Arkadaşım verdiğin resimlere bakarak tanı koyamayız.Mavi ekranın resmini çek ve konuya ekle bakalım

Eğer çok çabuk kapanıyorsa ve çekmene zaman kalmıyorsa şunu yap

resimde gördüğünüz "otomatik olarak yeniden başlat" seçeneğini iptal edin mavi ekran olunca bilgisayar sizi bekler yeniden başlamaz cep telefonu ile okunabilen bir resim alın buraya koyun yapabileceğimiz birşey varsa yardımcı oluruz...

Son Düzenleme: mcafee23 ayrılmıştır ~ 19 Ağustos 2010 18:46
mefetseger
19-08-2010, 18:59   |  #5  
Yıllanmış Üye
143 mesaj
Alıntı: mcafee23  
yanlış kanı her mavi ekran ram'le ilgili değildir.Bizim memlekette mavi ekranı gören hamen ramleri söker tükürükleyip siler ve tekrar yerine takar.
Arkadaşım verdiğin resimlere bakarak tanı koyamayız.Mavi ekranın resmini çek ve konuya ekle bakalım

Eğer çok çabuk kapanıyorsa ve çekmene zaman kalmıyorsa şunu yap

resimde gördüğünüz "otomatik olarak yeniden başlat" seçeneğini iptal edin mavi ekran olunca bilgisayar sizi bekler yeniden başlamaz cep telefonu ile okunabilen bir resim alın buraya koyun yapabileceğimiz birşey varsa yardımcı oluruz...
evet o konuda haklısın direk ramleri sök tükür tamamdır :=)

Son Düzenleme: mefetseger ~ 19 Ağustos 2010 19:00
berkcan_0
21-08-2010, 10:16   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
1,153 mesaj

ya bana ramleri değiştir demişsiniz benimki laptop ramlari nasıl değiştiriyim bide bu yeni alınan laptopların hepsinde varmıymış ne öyle bişey duydum ama mavi ekran verdiğinde çekip buraya koyucam bide nvidea video kart falan bişeyler diyodu tam okuyamadım mavi ekranda ben nvidea driveri nvideanın sitesinden yükledim acaba LG nin driver sitesinden yüklesem sorun çözülürmü