mavi ekran hatası

yemre_sahin
29-11-2012, 23:16   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

bilgisayarımın modeli sony vaio VPC-CB2S1E/B . ekran kartım  AMD 6630M. ekran kartımın sürücüsünü güncellemeden önce yani fabrika çıkış durumundayken , tv ye hdmi bağlantısı yaptığımda mavi ekran hatası alıyordum. daha sonra vaio nun sitesindeki güncel driver i yükledim. bu driver da mavi ekran hatam çözüldü ama şimdide oyunlarda vs yüksek grafik isteyen programlarda kasma yaşıyorum. şu anda eski sürücüye geri getirdim bilgisayarımı kullanabilmek için ancak ekran kartını güncellemeden bu mavi ekran hatasını çözmenin bi yolu yokmudur?

murat5038
30-11-2012, 00:11   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 680
6,682 mesaj

Sizin söylediğiniz Yeni eski güncelleme biçimleri tam tersi durumdadır doğru olan.

Sony stesindekiler stabil Eski sürümlerdir-Amd sitesindekiler uyumsuz olabilip stabil olmayabilirler ama yeni sürümdürler.

Mavi ekranın bu duurmdan kaynaklı bir sorun olabilceği açık sürümleri düşürerek Amd sitesinde indirip deneme yöntemiyle yükleyebilirsiniz ancak pc konusnda pek bir bilginiz yoksa stabil sürmde kalması sizin için daha iyidir.

Sony vaio Care veya Sony update uygulamalarında en son güncel stabil sürümü işletim sisteminize uygun olanını indirebilrisiniz.

c:\windows\minidump\ Burdaki ne akdar dosya varsa bir yere upload edip linkini bana verin bakalım başka sebeplerde varmı mavi ekranda.

yemre_sahin
30-11-2012, 13:52   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

sony nin  sitesinde iki adet amd 6630m driveri var birisi bilgisayarla birlikte gelen diğeri güncel olan. güncel olanda mavi ekran hatam çözülüyor ancak oyunlar kasma yapıyor. eski sürümde ise hdmi bağlantısı yaptığımda ise mavi ekran veriyo ekranda dxgkrnl.sys yazısıda çıkıyo. bunu internetten araştırdım ama genelde hep ingilizce çıkıyor. söylediğiniz klasörün içindede bir tane dosya vardı onuda yükledim link: http://www.dosya.tc/server24/H2bSDI/112912-27487-01.rar.html     

Son Düzenleme: yemre_sahin ~ 01 Aralık 2012 21:11
LENO7
01-12-2012, 21:29   |  #4  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

Ordaki mavi ekran hatası çok fazla güç teketmesinden olabiliyor...ekran kartı ayarlarından renk v.b ayarları performans yap restart at bakalım ne olcak..

yemre_sahin
01-12-2012, 22:21   |  #5  
OP Taze Üye
3 mesaj

yok hocam bir değişme olmadı yine hata verdi. hatta aklıma yeni bişe geldi . ekran kartları arasındaki geçişi manuele aldım . sırayla amd ve inteli tek tek denedim ikisindede mavi ekran verdi. sorun tam olarak nedir anlayamadım

murat5038
02-12-2012, 00:19   |  #6  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 680
6,682 mesaj

intel ekran kartı driverinde sorun var intel driverini sil ccleanerle temizle yükleem sorna pcyi yeniden başlat ve aygıt yöneticisine bak orda ünlem yoksa yükleme inteli. sonra istediğin AMD driverini yükle.Sony sitesindeki amd driverleri stabildir ondan ati sitesindekileri pek tercik etme eğer ati sitesindekini kurmak istiyorsan bir dene ama dediğim gibi aygıy yöneticide intein ekran driveri ünlem yoksa ve updateden yüklemedi ise kur.Eğer ünlem gözüküyorsa İntel sitesinden http://www.intel.com/p/en_US/support/detect taratıp ordan günceli yükle.