Mavi Ekran Hatası

HPQ-User
20-02-2008, 23:29   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Eyüp sormuş:
Bilgisayar durduk yere Mavi ekran çıkarıyor ve herseferinde aynı hata mesajı. Yeni bir donanım kurduysanız kaldırın gibi bir hata mesajı. Hata mesajında 0x000000F4  gibi bir ibarede geçiyor. Donanım çakışması olduğunu düşünmüyorum çünkü bu sorun daha önceleri yoktu ve bilgisayarı SafeMode da çalıştırdıktan sonrada aynı hatayı verdi. RAM lerden dolayı olabileceğini düşündüm SafeMode denemesinden sonra. Formatlayıp yeniden kurdum yine aynı sorun. Yeni bir ram takıp deneme olasılığım olmadı henüz. Genelde hata bilgisayar açıldıktan bi süre yapıyorken ara sırada ilk açılışta Reboot edecek hdd bulamadım boot yapılacak yeri seçin hata mesajlarıda veriyor. Bundan dolayı HDD de sorunuda olabilir mi ? Bu aşamaya kadar deneme yanılma yaptım sizden ricam bundan sonra ne gibi bir yol izleyim. Yapabileceklerim yeni ram takıp denemek. Hdd yi değiştirip denemek. Bunlarda extra maaliyet olduğu için yazılımsal olarak bir hata olmadığına emin olduktan sonra bu maaliyete girmek daha mantıklı geliyo bana ve bütçeme :)  Bu arada standart driverlerı kurdum yeni chipsetin son sürmünü indirip onuda kurdum. Ama chipseti en son kurdum ilk olarak driverları kurdum en son mainboard chip seti kurdum. bilmiyorum bir zararı olur mu tabi. Teşekkkür ediyorum saolun

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Intel Pentium 4 2.8 HT
1 GB RAM (2 x 512 dual kit)
120 GB Seagate (C-D partition)
100 GB Seagate (E partition)

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.8.1.12) Gecko/20080201 Firefox/2.0.0.12

Koray Kocaman
20-02-2008, 23:43   |  #2  
Koray Kocaman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,876 mesaj

Merhaba..

Sisteminizdeki olağan hata mesajı "0x000000F4" %99'luk bir oran ile Anakart sorunudur.HD ve Ram diye düşünürken Anakart çıktı :) Sistem özelliklerinize uygun bir anakart seçerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Papatyasever
21-02-2008, 00:28   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
448 mesaj
Bunlarda extra maaliyet olduğu için yazılımsal olarak bir hata olmadığına emin olduktan sonra bu maaliyete girmek daha mantıklı
Formattan sonra aynı hatayı verdiğine göre sorunun yazılımla ilgisi olmadığından emin olabilirsin...

eyup1
21-02-2008, 09:23   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

teşekkürler