Mavi Ekran ve Microsoft Security Essentials

astVista
06-01-2011, 01:48   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

Windows Vista starter kullanıyorum....Avira anti virüs kullanıyordum,otomatik güncelleme yapmaz oldu ,bir türlü düzelmedi, kaldırdım,bakındım..."Microsoft  anti virüs proğramı yapmış " dediler,..."o zaman  bir bakalım ,microsoft yaparsa güzel yapar "dedim...Security Essentials yükledim...rastlantı mı bilmiyorum,ki sorunumda bu,farklı günlerde ve farklı durumlarda meşhur "mavi ekran " peydah olmaya başladı!(çünkü yıllardan beri mavi ekranla ilk kez şimdi karşılaşıyorum!)...Ek olarak windows defender çalışmaz oldu ki açılmıyor... başlangıç pogramlarını değiştirme sayfasını her açmaya çalıştığımda "windows Defender Kapalı" uyarısı çıkıyor,aç komutunu verince uzun bir bekleyişten sonra "defender açılamıyor" uyarısı veriyor,ötesi, başlangıçta çalışmaya başlayan proğramları degiştirme sayfasına tüm yollardan bir türlü giremiyorum...son olarak Bu MSE 'nin görev çubuğunda varlığını gösterir  simge görünmez oldu ,ancak proğramlardan tıkladığımıda tekrar görünüyor....Sonuç :Tüm bu durumların bu proğramla bir ilgisi olabilir mi veya sorun başka bir şeyden mi kaynaklanıyor vs.vs...selamlar...

Son Düzenleme: astVista ~ 07 Ocak 2011 00:01
Kapalı Hesap (200174)
06-01-2011, 02:27   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

zaten defenderle essential aynı şey essential defenderin gelişmiş hali bir bilgisayarda iki aynı program olmucağına göre essential otomatik olarak kurulumda defenderi saha dışı bırakıyor defenderin açılmama sebebi ise essential Kahkaha

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (203391) ~ 06 Ocak 2011 02:29
astVista
06-01-2011, 02:31   |  #3  
OP Taze Üye
18 mesaj

defender lazım degil zaten,şu çok sık görünmeye başlayan mavi ekran konusunda ne düşünüyorsun

MRT_DroPOuT
06-01-2011, 11:08   |  #4  
Yeni Üye
25 mesaj

mavi ekranın neyden kaynaklandığını bulmak gerek. mavi ekran verdiğinde STOP: ________ <- burda yazanları söylerseniz yardımcı olabiliriz

Kapalı Hesap (200174)
06-01-2011, 15:47   |  #5  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj

arkadaşım mavi ekran remlerde kesinti olunca oluşan bir hata bunun çok çeşidi var sen hata kodunu yaz ben sölerim sana neden kaynaklandığını hatayı nasıl bulup yazacağım diyorsan zaten mavi ekrana düşünce kapanıp açılır açılınca blue screen  adlı bi bildiri açılır orda hata kodu kaynaklandığı donanım yazılım her neyse kodları verir orayı kopya et at bura kolay gelsin

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (203391) ~ 06 Ocak 2011 15:51
Kapalı Hesap (190488)
06-01-2011, 17:47   |  #6  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 12
308 mesaj
Alıntı: kesko  
arkadaşım mavi ekran remlerde kesinti olunca oluşan bir hata

Mavi ekran hatalarının nedenini bulan ilk kişi olarak tarihe geçecen...

Kapalı Hesap (200174)
06-01-2011, 19:37   |  #7  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj

zaten öle bulan değil araştır remlerde veri akışı kesintisi olunca direk mavi ekrana düşer ben ram denen bilgisayar parçasına çok ödeme yabtım bugüne kadar ve bişeyler öreniyor insan ocz bu remler üzerinde denedim remi az oynat direk mavi ekran kesinti oluyor o an mavi ekran düşme sebebi 8 adettir ve olaya yataklık yaban dosya isimlerinide yazayım istersen  
kardeşim ben bildiğimi yazdım eğer bişeyler biliyorsan arkadaşa yardım edersin bilmiyorsan beni eleştiremezsin  4 ülkede yaşadım bu zihniyete sahip tek millet biziz devamlı bişeyleri eleştirriz
icraata gelince bişey yok ben bildimi yazdım daha iyisini biliyorsan sölersin arkadaşıma

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (203391) ~ 06 Ocak 2011 19:48
astVista
06-01-2011, 22:53   |  #8  
OP Taze Üye
18 mesaj

Mavi ekran bilgisayarı açarken de çıkıyor nette dolaşırken de,altta onlarca harften oluşan bir kod yazıyor bahsettiginiz oysa not etmiyorum ama uyarı "a problem has been detected and windows has been shut down to prevent damage to you computer "( Bir sorun algılandı ve windows bilgisayarın zarar görmesini önlemek için kapatıldı) diyor!...bu koşullarda yapılabilinecek şeyler var mı? PC kilitleniyor, benim yapabildiğim tek şey kasadan kapatıp yeniden açmak...

Kapalı Hesap (200174)
06-01-2011, 23:10   |  #9  
Kapalı Hesap
3,759 mesaj

arkadaşım senin sorun genelde remlerden nete girince remlere yük biner kimse benim kadar uraşmadı bu makinayla senin sorun remlerden kaynaklı internetten video veya gezinirken mavi ekrana düşmenin kaynağı remlerdir

Kapalı Hesap (190488)
07-01-2011, 00:13   |  #10  
Kapalı Hesap
308 mesaj
Alıntı: kesko  
zaten öle bulan değil araştır remlerde veri akışı kesintisi olunca direk mavi ekrana düşer ben ram denen bilgisayar parçasına çok ödeme yabtım bugüne kadar ve bişeyler öreniyor insan ocz bu remler üzerinde denedim remi az oynat direk mavi ekran kesinti oluyor o an mavi ekran düşme sebebi 8 adettir ve olaya yataklık yaban dosya isimlerinide yazayım istersen  
kardeşim ben bildiğimi yazdım eğer bişeyler biliyorsan arkadaşa yardım edersin bilmiyorsan beni eleştiremezsin  4 ülkede yaşadım bu zihniyete sahip tek millet biziz devamlı bişeyleri eleştirriz
icraata gelince bişey yok ben bildimi yazdım daha iyisini biliyorsan sölersin arkadaşı
Birilerine yardım etmek çok güzel bi şey ama kaş yapayım derken göz çıkarılmaz ki...adam demişki ben Avirayı kaldırıp Microsoft Securty Essentials yükledim ve mavi ekran hataları almaya başladım...mavi ekran hatalarının sebeplerinden biriside antivirüs yazılımlarıdır...buna neyin sebep olduğuda bilinmiyor...ama kesin sorun budur,çözümüde böyledir diyemeyiz....çünki hali hazırda microsoft bile bu hataların sebebini bilmiyor...bilmem anlatabildim mi..???[sorun yazılımsalda olabilir...donanımsalda]
sorulara cevap wermeden önce iyi araştırıp öğren....
Arkadaşa önerim şu; ya sistem geri yükleme yaparsın...yaa onarım kurulumu yaparsın...yada pc yi formatlarsın...

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (203391) ~ 07 Ocak 2011 00:21
astVista
07-01-2011, 00:18   |  #11  
OP Taze Üye
18 mesaj

format düşünmüyorum,"onarım kurulumu " dan biraz bahseder misiniz?

Kapalı Hesap (190488)
07-01-2011, 00:37   |  #12  
Kapalı Hesap
308 mesaj

elinizdeki format cd ile onarım yapabilirsiniz...pc yi yeniden başlatmadan cd  takıp direk çalıştırın...format atar gibi yönergeleri izleyin...bu onarım sisteminizde bozulmuş,değiştirilmiş,hasar görmüş dosyaları orjinallariyle değiştiriyor...sistem dosyalarını yeniliyor yani...onarım kurulumundan sonra;şletim sistemi güncellemeleri ekran ve ses kartı driverlerini tekrar yüklemen lazım...başka bi şey yok sadece bunlar siliniyor...Ama onarım kurulumu yapmadan önce sistem geri yükleme yapın,bakarsınız onarmaya gerek kalmaz...olmasa ikinci seçenek olarak bunu yapın....

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (203391) ~ 07 Ocak 2011 00:38
astVista
07-01-2011, 00:59   |  #13  
OP Taze Üye
18 mesaj

sistem geri yüklemsi makul gözüküyor...microsoft'un  yabancı proğramların windows'la uyum sorunu için geliştirdiği bir özellik bu sanırım;kendi ürettiği pogramda böyle bir sorun yaşaması enteresan olacak...

Ek olarak,bu başlangıçta çalışan proğramları düzenleme sayfasına bir türlü girememe sorunu hakkında bir fikriniz var mı,sorun aynı yerden mi kaynaklanıyor acaba ,;çünkü bu sayfayı tıkladığımda sayfa açılacağına ,"defender kapalı" uyarsı çıkıyor!Bu sorunu nasıl aşabilirim?...

GTX460
07-01-2011, 01:09   |  #14  
Yeni Üye
44 mesaj

bence senin sisteminde sorun var 1 yıldır mse kullanıyorum hatta geçenlerde mse2 çıktı güzel bi güncelleme onuda yaptım hiç bir sorun yok sende mavi ekran olmuyomu? dersen evet haftada bir oluyor..

Kapalı Hesap (190488)
07-01-2011, 15:45   |  #15  
Kapalı Hesap
308 mesaj

İlkin sistem geri yüklemeyi deneyin...eğer sorun dewam ediyorsa aşağıdaki komutları uygulayabilirsiniz...eğer hala sorun yaşıyorsanız KİS 2011 ile sisteminizi full taratın virüs de girmiş olabilir bilgisayarınıza....eğer tüm bunlar olmazsa,dediğim gibi onarım kurulumu yapabilirsiniz...

msconfig için; c:\windows\system32\dllcache\ içinden msconfig'i al c:\windows\pchealth\helpctr\binaries\ içine kopyala

windows defender için ise;
Başlat > Çalıştır > services.msc > Windows Defender hizmetine çift tıkla kurtarmaya gel Eylem yürütme seçeneklerini Hizmeti Yeniden başlat'a getir 1 değerlerinide 0 yap Tamam de yeniden başlat bilgisayarı.

sonucu yazarsınız...

astVista
08-01-2011, 03:47   |  #16  
OP Taze Üye
18 mesaj

geri yüklemeyi yapıyorum,dikkat çekici bir şey olursa yazarım...teşekkürler...