!Maxtor 6l040j2 Hdd!

HİPNOZUM
31-07-2008, 08:38   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
870 mesaj

Arkadaşlar pc'imde sorun yaratan bi hard disk var ilk açılışlarda aşırı bi gürültüyle çalışıyor tabiri caizse sirenden çıkan bir ses gibi bu ses 10 sn gibi bi süre içerisinde cıkıyor daha sonra normal bi ses cıkarıyor bu normalde cıkardıgı ses bile kulak gıcırtısı halinde buna nasıl bi çözüm bulabilirim bu sesi nasıl normal hdd lerin cıkardıgı ses düzeyine getirebilirim .Ayrıca bir kötü yanıdaha var bu hard disk'in içine veri yükleyince vede antivürüsle taratınca içini oyar gibi bi ses cıkmaya başlıyor,bu sorunu daha önce forumda paylaşılan (Maxblast4) programıyla çözebilirmiyim veya sizin önerebileceginiz bir program yada bir öneriniz varmı ???

sah1n
31-07-2008, 09:10   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,757 mesaj

Programla felan çözülmez bu hdd kafa vuruyor.Sen hdd ye işlem yaptırdıkca yüklendikce kafada dönüyor dönünce ses yapıyor.Eğer garantisi varsa git teknik servise ver böyle böyle de onlar gönderirler garantiye.

HİPNOZUM
31-07-2008, 13:45   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
870 mesaj
sah1n
Programla felan çözülmez bu hdd kafa vuruyor.Sen hdd ye işlem yaptırdıkca yüklendikce kafada dönüyor dönünce ses yapıyor.Eğer garantisi varsa git teknik servise ver böyle böyle de onlar gönderirler garantiye.
Malesef garatisi yok bu hard disk'in içini açıp çözebilirmiyiz acaba ?  Veya başka bi fikrin varmı bu sorunu çözmeye dair ???

HİPNOZUM
31-07-2008, 14:11   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
870 mesaj

YAA ARKADAŞLAR SİZDEN RİCAM BU SORUNU CÖZMEYE DAİR YARDIMLARINIZI COK ACİL Bİ ŞEKİLDE BEKLİYORUM ÇÜNKİ COK CANIMI SIKMAYA BAŞLADI BU DURUM !!!!

HİPNOZUM
31-07-2008, 16:17   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
870 mesaj

.

Tuğsan
31-07-2008, 16:29   |  #6  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
879 mesaj

Kafa vurmasının iki ihtimali var ya mekanik arıza yada kart arızası. Kart arızasıysa şayet ;aynı diksten ikinci el birtane bulup kartlarını değiştirebilirsin.

Mekanik arıza ise kolay kolay tamiri yok. Ve Bilgin olursun yakında disk bozulur. Yani bu şekilde nekadar gider tahmin etmesi zor ama kesinlikle bi gun seni yarı yolda bırakır. Şimdi mekanik mi yoksa kart arızası mı nasıl anlarım diye sorarsan  ? Onu bende bilmiyorum,benim başıma geldiği zaman fellik fellik gezdim ama bir çözüm bulmadım. Sana bol şans dilemekten başka yapacak birşeyim yok :(

HİPNOZUM
31-07-2008, 16:47   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
870 mesaj

kart derken ?? bi arkadaş bana bu olaydan bahseddi
eger mekanik arıza varsa onu poşetleyip içine hava almaksızın derin dondurucvuya koy düzelir demişdi kendiside yapmıştı aynı şekilde ses sorununu cözmüştü cok matah bişey ama artık nekadar  mantıklı onu bilemiyorum

HİPNOZUM
01-08-2008, 00:15   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
870 mesaj

.

HİPNOZUM
01-08-2008, 06:53   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
870 mesaj

.

HİPNOZUM
01-08-2008, 13:01   |  #10  
OP Yıllanmış Üye
870 mesaj

Herşeyi denedim olmadı sesi sorununu çözemedim bir türlü ??

HİPNOZUM
04-08-2008, 08:20   |  #11  
OP Yıllanmış Üye
870 mesaj

Arkadaşlar bir konuda forumdaki arkadaşlarımıza yeterince elimizden geldigi kadar yardımcı olmakdan daha öte bir iyilik yoktur paylaşımcı vede yarcımlaşmaya oldugunca acık olmalıyız ki farklılıgımız olsun dier forum sitelerine nazaran ..Ben bunu neden belirtme ihtiyacı duydugumu söyleyeyim hemen sorun yaşadıgım bu konu hakkında sizlerden fikirlerinizi vede sorunu çözmeye dair yardımlarınızı sunmanızı nacizane istemiştim ama ; malesef  bir iki kişi haric (onlarada ayrıca teşekküğr ediyorum)pek dikkate alınmadıgını üzülerek bildirmek istiyorum .Benim düşüncem sadece bilmiyorum siz katılırmısınız buna ?

Catastrophe
04-08-2008, 10:52   |  #12  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
194 mesaj

Dostum o sorun bende de vardı. Kasa ses çıkardıktan yarım dakka sonra ses duruyordu . Bunun sorunu fandan...Bilgisayar işleme girince fan hızlı çalışıyor.
Bu yüzden de hızlı dönüyor.senin yapman gereken fanı yağlatman...Hdd diske gelince onun sorunu muhtemelen mekanik arıza...kart hatası olsa sesten ziyade , ya fan ağırlaşır yada çalışmaz . Bende de aynı sorun olduğunda bu bilgilerle çözüme vardım.Umarım sanada yardımcı olmuşumdur.

Son Düzenleme: Catastrophe ~ 04 Ağustos 2008 10:52
HİPNOZUM
04-08-2008, 13:19   |  #13  
OP Yıllanmış Üye
870 mesaj
venom_venom
Dostum o sorun bende de vardı. Kasa ses çıkardıktan yarım dakka sonra ses duruyordu . Bunun sorunu fandan...Bilgisayar işleme girince fan hızlı çalışıyor.
Bu yüzden de hızlı dönüyor.senin yapman gereken fanı yağlatman...Hdd diske gelince onun sorunu muhtemelen mekanik arıza...kart hatası olsa sesten ziyade , ya fan ağırlaşır yada çalışmaz . Bende de aynı sorun olduğunda bu bilgilerle çözüme vardım.Umarım sanada yardımcı olmuşumdur.
hocam hdd'den gelen ses bu bahseddigim sorun senin kasdeddigin fan hangisi ?? tam anlayamadım

Catastrophe
04-08-2008, 17:40   |  #14  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
194 mesaj

Hard disk işlemdeyken fanın hareketi hızlanır, ondan bahsediyorum.