Maxtor Hdd (D) sürücüm yokoldu

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
fishbone
06-02-2005, 15:50   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
37 mesaj

selamlar

yeni bir hdd hediye edildi [:o)] abi süper bir mutluluk ifadesi neyse 80gb samsung adlım hdd yi birincil pozisyonda taktım ikincil olarakda maxtor eski hdd yi taktım setupdan böyle olduğunu görüp bilgisayarı cd den açmayı seçtim xp cd sini koyup açılmayı bekledim kurulum başladı kur dosyaları kopyalandı velhasıl geldik 80 gb tanımlanmamış alanınız var bunu 2 ye böldüm 20 ve 60 olarak c 20 gb a win kurumu başladı bitti ve birkaç driver yükledikten sonra bilgisayrımda kalsöründe yeni hdd c ve d sürücüsü olarak görünüyor fakat birde f sürücüsü var içine girdim eski işletim sistemimin olduğu C sürücü fakat eski D sürücüm görünömüyor kapattım bilgisayarı eski hdd yi taktım işletim sistemi açılmadı bunu 10 kere denedim olmuor eski hdd xp kurulum cdsi kur başladığında tanımsız 20 gb alan olarak gördü vee  bütün dünyam yıkıldıÜzgün

arkadaşlar şuan yeni hdd üzerinde xpdee birkaç program denedim acronis recovery programında bu partition Fat16 olarak ve nonpartition olarak görünüyor

bu sürücü benim herşeyim bütün çalışmalarım özel bilgilerimin olduğu bir sürücü diske format atmadım nonpatiton olarak bekliyor acaba bu neden birden nonpartition oldu ve belgelerimi kurtarma şansım varmı acaba? Üzgün

Banned
06-02-2005, 17:58   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
1,157 mesaj

Kurarken "yanlışlıkla" partition bozulmuş olabilir.Geri döndürme şansın var.Get DAta Back,Easy Recovery Pro gibi programlarla dene.Eğer partition yok diye hata filan verirlerse tek çare o UnAllocated alana format atıp tekrar kurtarmayı denemek.Kolay değil,uğraşmalısın.