maya ve cimatron donanımı

HPQ-User
02-02-2011, 09:10   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Mehmet ÖZMEN sormuş:
cimatron cad/cam yazılımında çalışma yaparken ummadıığımız anda kapanma yaşanmakta genelde nvidia geforse serilerinde sıklıkla yaşıyorum ati ekran kartlarında bu sorun azalmakta ve performansta düşüklük yaşamamak için  ve maya yazılımında render işlemlerinde performans alabilmek  için ne gibi donanıma ihtiyacım var bilmiyorum bana pligon ve texture değerleri en yüksek donanım ihtiyacı gerekiyor özellikle taşınabilmesi yönünde tercihim ben macbook pro yönünde tercih yapmak istemiştim ama ekran kartından dolayı sıkıntı oluştu apple 27inch imac serisinde ati ekran kartlı donanımına yukledim onda çalıştı ama seriiş yapmaya geçince kapanma yaşamaktayım.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
elimizde bir bilgisayar bulunmamakta bilgisayar alımı için araştırma yapmaktayım.

İnternet Tarayıcı: Opera/9.80 (Windows NT 6.1; U; tr) Presto/2.7.62 Version/11.01

ezimuse
03-02-2011, 01:26   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
296 mesaj

kullandığın programları tam olarak bilmiyorum :) ama size dizüstü değil masaüstü bi sistem lazım ancak başka türlü sorununa çözüm bulamazsın masaüstünde en hızlı ekran kartı olarak ati serisinden HD5970 öneririm en hızlı kart ünvanı şu an 5970 de uygun anakart işlemci psu ile çözümüne derman bulmuş olursun

özmen
03-02-2011, 18:45   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Doğru söylüyorsunuz aslında bana workstations lardan lazım fakat şöyle bir sorun var müşteriden müşteriye git gelden dolayı bilgisayar kasasını taşımak epey bir dert bu yüzden dolayı notebooka olacak bir ekran kartı gerekmekte piyasadaki leptopların ekran kartı oyunlara göre ayarlandıgından kullanacagım programlara uyum göstermemekte en azından en performanslısını taktırırsam işimi az da olsa görecek
internettede poligon ve texture değerleri ilgili bilgi edinemiyorum veya ben öğrenemiyorum bana render işlemlerinden ve cad/cam programlarından performans alabilmem için tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim bilgilerinide paylaşanlara da şimdiden teşekkür ederim.