Mayıs 2008 yama günü: Microsoft dörtlüyor

CHIP Online
10-05-2008, 09:32   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Microsoft'un aylık rutin güncelleme vakti geldi. Firma ürünleri için dört ayrı yama sunuyor...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Mayi ... dortluyor_6811.html

Microsoft 13 Mayısta ürünleri için toplam dört güvenlik yaması sunacak.

Bu yamaların ikisi Office'deki açıkları kapatacak. Bir diğeri ise Windows'taki bir açığı kapatırken Windows Live OneCare, Antigen, Forefront Security ve Windows Defender için de bir yama çıkarılacak.

Güvenlik açıkları sebebiyle saldırganlar PC'yi sızıp sistemin kontrolünü eline geçirebilir veya sahip olmadıkları haklara ele geçirebilirler.

Güncellemeler Salı gününden itibaren indirilmeye sunulacak ve hemen indirilip kurulması tavsiye ediliyor. Güncellemeleri ister otomatik olarak ister update.microsoft.com'dan alabilirsiniz.

Bunların dışında Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme aracı da güncellendi.

Tüm konu: Mayıs 2008 yama günü: Microsoft dörtlüyor

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Microsoft ürünleri için çıkarılan güncelleştirmeleri düzenli olarak yükler misiniz?

Dj_Eğri
10-05-2008, 22:08   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
381 mesaj

ewet tabiki yüklerim  qerekliler  yamalar işletim sistemimizi ayakta tutan şeydir bhence

ssdR
23-05-2008, 15:01   |  #3  
Taze Üye
6 mesaj

evet yüklüyorum ,özellikle güvenlik yamalarını

crixallis31
23-05-2008, 19:06   |  #4  
Yıllanmış Üye
596 mesaj

Aynen güvenlik yamaları ve sorunları gideren yamaları düzenli yüklerim bilgisayarımı ilk aldığım sıralar yükledikçe hantallaşırdı ama artık ayar çekmesini az çok öğrendikçe performasdan ödün vermeyip sistemimi daha güvenli ve stabil hale getiriyodum.Herkes yapmalı dışarıdan dosya alışverişi yada internete bağlı olan herkesin yapması gerek diye düşünüyorum.