MBR sorununun düzeltilmesi

HPQ-User
20-02-2011, 12:46   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

onurranger sormuş:
benim bilgisayarımda mbr sorunu var bazen bilgisayar açılırken bios ekranında takılıp kalıyor sorun galiba böyle birşey olması lazım garantisi var sorunum harddiskten kaynaklanıyor olabilir hdd yi değiştirirsem garanti geçersiz olur ama bazen şöyle oluyor :  açma tuşuna basıyorum bios ekranı geliyor bazen 10 sn bekliyor ve açılıyor ve bazen 1dk ya kadar çıkabiliyor bazende hiç açılmıyor öylece bios ekranında bekliyor ayrıca daha pc yi yaptırmaya götürmedim vede cd okuyucu yok yani cd den kurtarma veya düzeltme yapamam usb den deniyorum pc bios ekranını geçemediği için de yapamıyorum sorunum için bir çözüm bulabilir misiniz? bu sorun eylül 2010 dan beri başımda bu mbr sorunu çok kötü olmaya başladı  programla veya dos tan düzeltilemiyor galiba tek çözüm hddyi değiştirmek  ama belki mbr virüsü de girmiş olabilir hiç birşey yapamazsam garantiye vericem onlar yapacaklar ayrıca harddiskin ide mi yoksa sata mı olduğunu bilmiyorum  ama sizden de benim sorunuma kısa sürede cevap vermenizi diliyorum iyi çalışmalar

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
ASUS EEEPC 1001HA
İntel Atom N270 1.6 GHz
Windows 7 Starter 32 bit
1 GB DDR2 ram
250 GB  seagate HDD
İntel 945  chipset
İntel GMA 950 EKRAN KARTI

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; tr; rv:1.9.2.13) Gecko/20101203 Firefox/3.6.13