Medal of Honor 'Pasific Assault'

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
theironman
04-03-2004, 21:11   |  #1  
theironman avatarı
OP Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

Medal of Honor 'Pasific Assault' oyununun bu aralar çıkacağı
söyleniyor, hatta çıkmış da olabilir. MOH oyununun birçok eksik yanı
vardı eski sürümlerinde ama Pasific Assault ta bazı şeylerin değişeceği haberleri veriliyor.
        Aramızda Pearl Harbor Baskını'nı bilmeyenimiz yoktur sanırım. Pearl Harbor, ABD nin ada üssüydü İkinci Dünya savaşı yıllarında. O zamanlar Hitler Avrupa'ya yayılıyor ve Avrupa'nın tek hakimi olmaya çalışıyordu. Nitekim kısa sürede Avrupa'nın birçok bölgesini ele geçirdiler. Elbette Almanya bu savaşta tek değildi. Mihver devletleri olarak anılan bu grupta: Almanya, İtalya ve Japonya bulunuyordu. Ben bu gruptaki ülkelerden sadece Japonya'ya değineceğim zira ABD'nin II. Dünya savaşına girmesine neden olan bir devlettir aynı zamanda. Pasifik okyanusunda iki devletin de(ABD ve Japonya) kıyıları vardır. Japonya, Almanya'nın tarafına geçerek kendine sömürgeler elde etmek istiyordu. Ama ABD, Japonya'ya karşı büyük bir engel teşkil ediyordu. Önce onu etkisiz hale getirmeliydi ve sonunda ABD donanmasının bulunduğu 'Pearl Harbor' a baskın yaptılar, bütün donanmayı yaktılar. ABD, Mihver devletlerinden darbe yemişti ve bunun intikamını alması gerekiyordu. Ve ABD intikamını
almak için İttifak devletlerinin arasına girdi. Bu şekilde dünya savaşı Amerika kıtasına'da yayılmış oldu.
        Tüm bu anlattıklarım size tarih dersi vermek için değildi,MOH Pasific Assault'un senaryosunun kısa bir açıklamasıydı. Hatta 2001 Pearl Harbor baskını ile ilgili bir film de çekildi. Kendi adıma çok güzel bulmuştum. Şimdi oyununu sabırsıkla bekliyorum ve bu tür oyunları evenlere şiddetle tavsiye ediyorum.

mahmutxxx
19-03-2004, 12:45   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
22 mesaj

ya dediklerin kısmen doğru ama pearl harbor daki baskında aslında cokda büyük kayıp olmadı.
çünkü amerikanın ana filosu açıktaydı ve japonlar limandaki bikaç gemiyi ve adadaki yerleşimleri tahrip ettiler(2000 kadarda asker).ancak bunu büyüterek 65 yıldır ne yaygara yaptıklarını biliyoruz!!! amerikanın savaşa girmek icin baskına izin verdiği şeklinde komplo teorileride gayet mantıklı geliyor aslında.çünkü avrupa ve asyada böylesine deişiklikler olurken mihver devletleri heryeri alırken amerikanın dünya siyasetinden uzak kalması düşünülemezdi...
aslında almanların özellikle rusyaya neden bulaştığını halen anlamış deilim asıl amaçları rusya  ve iran üzerinden ortadoğuya inip ingilizlerin yönettiği bu bölgeyi,mısırı vede ilerleyip hindistanı almaktı. aslında iyiki bööle yaptılar çünkü ikinci seçenek haritadan açıkça gözüküyorki türkiye üzerinden o bölgeye geçmekti,almanlar bizi kendi yanlarında savaşa cekmek icin cok uğraştı belkide bu olmadığı için işgal bile edeceklerdi ancak bizi 1. dünya savaşından cok ii tanıdıkları için saplanıp kalmaktan korktular ve rusyaya yöneldiler. cok şükürki bize bi etkisi olmadı ve özellikle bu rus cephesi yüzünden almanlar yenildi...