Memnun edemediler: Opera yine şikayetçi!

CHIP Online
06-04-2010, 14:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Win 7'nin tarayıcı seçim ekranı yine gündemde: Yeni şikayet tam da tahmin ettiğiniz yerden geldi...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/memn ... ikayetci_19279.html

Resimlerle: 1991'den 2009'a tüm internet tarayıcılar

Opera'nın yaptığı en son açıklama, interenet tarayıcı ekranı tartışmalarının artık sona erdiği umutlarını suya düşürdü.

Hakon Wium Lie, yaptığı açıklamada Internet Explorer ile tarayıcı seçim ekranını aynı anda indiren kullanıcıların karşısına, IE'nin daha üstte çıktığını söyledi ve bu durumdan şikayetçi oldu.

Opera'nın sergilediği bu sorun ile ilgili olarak yapılan karşı açıklamada "Laboratuarda sergilemesi kolay ama gerçek hayatta aynı anda indirilip, kurulup, ayarlanmadan bırakılması düşük bir ihtimal" ifadesi kullanıldı.

Opera, indirmelerin arttığı açıklamasında bulunmuştu ama bu yeni açıklamada Net Applications'un raporunun etkili olduğu düşünülüyor. Bu verilere göre Opera'nın kullanım oranı sadece binde 2 artarak yapımcılarını hayal kırıklığına uğrattı.

Tüm konu: Memnun edemediler: Opera yine şikayetçi!

İzleyin: WebSiteX5 ile site tasarlamak (1/5)

Resimlerle: 1991'den 2009'a tüm internet tarayıcılar

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Opera bir gün memnun olur mu?

Kapalı Hesap (140385)
06-04-2010, 16:30   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
204 mesaj

bence opera çok haklı bu davadan yararlanabildiği kadar yararlanmak istiyo
Opera bir gün memnun olur mu?
sorusuna cevap evet
Nasıl memnun olur?

• windows kurulumu esnasında internet explorer'ı yüklemek yerine yüklenecek bileşenler diye özel bi yükleme seçeneği yapmalı
  • tabi bu windowsla entegre gelen programların hepsi haksız olarak öne çıkıyor mesela windows media player, windows defender vs. vs
  • bu özel yükleme seçeneğinde o kategoriden en popüler 4 - 5 tane yazılım olmalı ve kullanıcı iş işten geçtikten sonra değil kurulum esnasında ie ye hiç bulaşmadan istediği yazılımı kullanabilmeli
  • bi de her programın windows update üzerinden kolayca güncellemelerinin yapılması gerek

ben şu anda windowsun gereksiz bileşenlerinin bilgisayarımda bulunmasından nefret ediyorum ayrıca ben firefox kullanıyorum mozilla ve google da biraz baskı yaparsa herkes memnun olur en azından %99 Kahkaha

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (11) ~ 06 Nisan 2010 16:50
unart
06-04-2010, 18:17   |  #3  
unart avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
77 mesaj

Niye sadece Opera bu kadar oğraşıyor diyer tarayıcıların umrunda değil mi?Ya da Opera'dan fırsat mı kalmıyor? :D

PcMaKeR
06-04-2010, 20:15   |  #4  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

Operada bu burun olduğu sürece zor memnun olur. Başkasının işletim sistemine burnunu sokmak!
Apple ile Linuxa soksaya burnunu.

Fattur
07-04-2010, 18:13   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

Olmaz...