Messanger

HPQ-User
14-09-2007, 12:58   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Falcon sormuş:
5 yıldır pc kullanıyorum hiç boyle bir şeyle karsılasmadım.. Windows Xp yüklü sistemde msn live kullanıyordum şimdi girmeyi deniyorum fakat girmıyor format attım baska bir cd den yükledim Xp yine aynı girmiyor. Belki baglantıdan kaynaklanıyor dedim arkadasımın Laptop unu getirdim bizim eve ve baglandı. İnternet cafelerden girebiliyorum msn. Hotmail in sitesinden maillerimi okuya biliyorum. Güvenlik ayarlarını hepsini kapadım yine aynı acılmadı :(    Şu yazı ekrana çıkıyor;
  Şu anda Windows Live messanger oturumunuzu acamadık.Lütfen daha sonra deneyin.
  Windows live messanger oturumunuz acmak için bir kaç basarısız girisimde bulundu.Güvenlik duvaranız  Windows live messanger uygulamasının hizmete baglanmasını engelliyor olabilir.lütfen güvenlik duvarı ayarlarınızı gozden gecirin.DAha fazla bilgi için satıcı yonergelerine bakın.. Hata kodu 80048820
Genişletilmiş hata kodu 800 484 12

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
pentium 3.06 ghz
samsung 7 200 rpm hdd
asrock 775i65g anakart
512 DDr2 533 mhz ram
DVD rom

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

Borga-x
14-09-2007, 13:30   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Eger ınternet securıty kullanıyorsan sorun bundan da olabılır. Ağ yapılandırmanı da gozden gecırmenı öneririm.

Koray Kocaman
15-09-2007, 00:22   |  #3  
Koray Kocaman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,876 mesaj

Değerli Üyemiz

BİLGİSAYARIN SAATİ VE TARİHİ DOĞRU OLSUN. TARİH VE SAAT ÖZELLİKLERİNDEN İNTERNET SAATİNİ DE GÜNCELLEYİN.

BAŞLAT / ÇALIŞTIR'DAN "regsvr32 Softpub.dll" Yİ DE DENEYİN.)

Bu Yöntem Olmaz İse;

İnternete bağlandığımızda ya sabit IP ve DNS kullanırız, yada OTOMATİK. Bu ayarlar bağlantı özelliklerimizde TCP/IP de yapılır. Bazı modemlerin de setup alanında vardır.IP ve DNS otomatik mi olsun, sabit mi. Normalde bunlar hep otomatik te bırakılır. Otomatik olunca, adsl her bağlantısında başka bir IP vd DNS numarası alır kendisine. MSN de ne hikmetse her IP ve DNS ye bağlanma izni vermiyor.

Kısaca Problem bu Gibi Gözüküyor...

HER BAĞLANTIDA OTOMATİK OLARAK FARKLI BİR DNS NUMARASI ELDE ETTİĞİMİZ İÇİN, BAZI DNS NUMARALARI MSN YE BAĞLANABİLDİĞİ İÇİN, BAZI LARIDA ENGELLENDİĞİ İÇİN BÖYLE BİR DURUM ORTAYA ÇIKIYOR.BAĞLANAMAYINCA BEN MODEMİ KAPATIP AÇIYORUM.EN BASİT YÖNTEM, ELEKTRİĞİNİ KAPATIP AÇMAK (MODEMİ RESETLEMEK DEĞİL).BU ŞEKİLDE 2-3 DENEMEDE, MSN BAĞLANABİLİYOR.BAZEN 4-5 DENEME YAPMAMA RAĞMEN BAŞARI YOK. AMA MUTLAKA OLUYOR.BU KURRA ÇEKİP SAĞLIKLI DNS YAKALAMA İŞİ.BATIL İNANÇ GİBİ GELECEK AMA
BU BÖYLE.SAĞLIKLI BİR BAĞLANTI YAKALAYINCA,BU BAĞLANTIYI KAYBETMEMEK GEREKİYOR. MODEM AYARLARINDA ;

-PPPoE LLC seçmek önemli, bağlantı kesilmesin diye (bağlantı hiç kullanılmayınca malum otomatik kesilmesi durumu vardır. kesilince de yeniden bağanır. yeniden bağlanınca da yeni bir dns numarası alır. yeni dns ise yeni bir çekiliştir. MSN girmeyebilir) AKTİF TUT ayarı 0 dakika olursa hiç bağlantı kesilmez. kesilmedikçe de bu MSN ye bağlana bildiğiniz
BAĞLANTI kaybolmaz.

BU PROBLEM YÖREDEN YÖREYE, BAĞLANTIDAN BAĞLANTIYA
DEĞİŞEBİLMEKTEDİR. ÇÜNKÜ TTNET İN ÇOK FARKLI "IP ve DNS"
numaraları var.
ALTINTI:MsnDestek

theironman
15-09-2007, 01:01   |  #4  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

msn kapalı iken;
1-zaman(time ayarları) bütün halinde doğru ayarlanacak(gün-ay-tarih-saat)
sağ alt tarafta saat saat simgesine çift tıklayarak bunları düzeltin

2-başlat/çalıştır bölümüne
regsvr32 softpub.dll
yazıp tamam,a tıklıyoruz
3-msn,yi yeniden başlatın

Google'da aratınca bu tip bi çözümü karşımıza çıkarıyorlar genelde.