microsoft 2007 enterprise yükleme hatası..

carsii
26-08-2010, 04:27   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

öncelikle "uzmanına sorun"kısmında "yeni konu" aç butuno bulunmadıgından!! sorunumu buraya yazıyorum affola..

benim sorunum ;

laptopu aldığım zaman içinde 60günlük deneme sürümlü office 2007 enterprise  vardı. ben onu crackledim.daha sonra elime bir office 2007 enterprise setup dosyaları  geçti. bendeki office i sildim.Sonra yuklemeye çalışırken bitmeye yakın "Office 2007 kurulum sırasında bir hatayla karşılaştı" dedi.sabahtan beri uğraşıyorum fakat hiçbir şekilde halledemedim...

1. registry defterinideki office dair ne varsa temizledim
2. clean up ilede tekrar temizledim
3. C:\Program Files\Common Files\microsoft shared içerisindeki "office klasörlerinide temizledim..

fakat bir türlü yeni yüklemeyi yapamıyorum ..lütfen yardım

Asus  K61IC
işletim sistemim : Windows 7 Basic 64 Bit

mcafee23 ayrılmıştır
26-08-2010, 04:33   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

yüklemeyi cd'den yaparken dosya bulunamadı hata ile karşılaşıldı diye hata vermesi.Cd'den kurulum yaptığınızdandır.
Dosyaları masaüstünde bir klasöre kopyalayıp kurulumu buradan başlatın.Büyük ihtimalle sorun çıkmayacaktır.
Bu enterprise sürümündeki bir hatadan dolayı cd'den kurulum yaparken ortaya çıkan bir hata.Bendeki cd'de de var bazen kuruyor.Kurmamakta ısrar ettiği zaman dediğim yöntem ile kuruyorum.

64 bit'te denemedim ve sildiğiniz eski office için sistemde ne gibi şeyler yaptınız bilemiyorum ama enterprise sürümünde böyle bir sorun olduğunu kesinlikle biliyorum.Dosya bulunamadı diyor.Ben elle bulup yerini gösteriyorum yine kabul etmiyor.Ben de kurulum cd'sini harddiske kopyalayıp kurulumu buradan yapıyorum.

Bunu mutlaka deneyin.

Son Düzenleme: mcafee23 ayrılmıştır ~ 26 Ağustos 2010 04:54
carsii
28-08-2010, 18:43   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

cevabın için teşekkür ederim. dediğin yolu aynen denedim fakat yine olmadı... aynı şekilde hatayı vermeye devam ediyor.. acaba office enterprise değilde başka bir sürüm kurmayı denesem yine aynı hatayı verirmi? şuan office 2010 u kurdum onunla devam ediyorum 2 aylık deneme sürümü verdi... olan orjinal programa oldu... :/

mamideltoro
28-02-2011, 14:51   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3 mesaj

Kesin Cozum söyle:
Windows Xp cdsini icerisindeki I386 klasorunden "FP40EXT.cab" isimli sikistirilmis dosyayi bir yere acin ve icindeki "fp4autl.dll" isimli dosyayi "c:\program files\common files\microsoft shared\web server extensions\40\bin"  icerisine kopyalayin...
Office kurulumunu yeniden baslatin...
Sorununuz cozuldu... :)

Son Düzenleme: mamideltoro ~ 28 Şubat 2011 14:55