Microsoft'a saldırma sırası şimdi Firefox'ta!

CHIP Online
22-08-2009, 11:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

MS ağzıyla kuş tutsa bile yaranamıyor: Microsoft'a bir darbe de Firefox cephesinden geldi...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/micr ... refox-ta_14763.html

Resimlerle: En iyi Firefox duvar kâğıtları

Avrupa Birliği'nin Windows 7'ye IE 8'le çıkma izni vermemesi üzerine Microsoft çözüm geliştirmişti. MS'in belalısı Opera'nın istekleri buna karşın bitmiyordu. Şimdi Microsoft'a bir darbe de Firefox'tan geldi.

Mozilla Vakfı yönetim kurulu üyesi Mitchell Baker, Microsoft'un Windows 7 için sunduğu internet tarayıcı seçim ekranı fikrini yerden yere vurdu. Baker, bu uygulamanın Microsoft'un yararına olduğunu söyledi. "Başka bir internet tarayıcıyı "default" (Varsayılan) olarak seçmek, seçilen tarayıcının Internet Explorer'ın yerini alması demek değil. Kullanıcı ara yüzünün altına saklı bir şekilde IE hep orada." diyen Baker sözlerini şöyle sürdürdü: "Örneğin IE logosu hala değişmeden masaüstünde ve Windows 7 görev çubuğunda yer almayı sürdürüyor."

Ayrıca acemi kullanıcıların pek çoğunun ayarları yapana kadar çok zorlanacağını ve Windows Update ile gelen bağlantıların IE'de açıldığını belirtti. Sözlerini şöyle bitirdi: "Bu tür detayların önemi, önerilen çözümlerin etkilerini ve olası yan etkileri öngörmeyi zorlaştırıyor.

Tüm konu: Microsoft'a saldırma sırası şimdi Firefox'ta!

İzleyin: Bir bakışta Firefox 3.5

Resimlerle: En iyi Firefox duvar kâğıtları

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Mozilla'nın açıklamalarını haklı buluyor musunuz?

Süleyman.
22-08-2009, 11:44   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Hayır. Saçma sapan şeyler. Neden logo değiştirecekmiş Microsoft?

uGuR.uK
22-08-2009, 11:51   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

saçma sapan şeyler ya, adamlar nerden vurcaklarını şaşırdı iyice. yapın bi işletim sistemi koyun içine tarayıcınızı o zaman.

SalvadorKanji
22-08-2009, 12:14   |  #4  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
46 mesaj

tamamiyle saçmaladılar.. Bunlar ne yapcaklarını bilemediler kafayı yediler.. AB mahkemesi bir karar verdi ya tamam artık vurdukça vurmak istiyolar acizliklerinden. Şeytan diyecek MS' e satmıyorum kardeşim avrupaya windows falan :) kestim herşeyi hadi kolay gele :) tüm avrupa çöker yahu :)) adamları fazla kızdırmayın :p

Kapalı Hesap (140385)
22-08-2009, 20:38   |  #5  
Kapalı Hesap
204 mesaj

bence mozilla gayet haklı
şu anda ben kbların sıkıntısını çekiyorum

AkyüzCan
22-08-2009, 21:13   |  #6  
Yıllanmış Üye
278 mesaj

Bu bir haklılık ,haksızlık tartışmasını çoktan aştı bu ve benzer öneriler müttefiksel anti-microsoft cephe komplo senaryolarıdır.Ben yüzlerce mühendis onbinlerce dolar yatırımla aylarca, 6.1 kernel tabanı oluşum sürecinede sayarsak 3 yılı aşkın süre uğraşlar sonucu işletim sistemi üreticeğim bakın bu nokta çok önemli işletim sistemi  tarayıcı yani browser olup olmamak değil sorun ve karşımda vakıfsal..! tarayıcı üreticisi firma diyecek ki  ürettiğiniz işletim sisteminde (kendi ürettiğim ) internet bağlantısı ve  sistem güncelleme olarak kendi tarayıcı kodlarını kullanmayacaksın ve yasal  tarayıcınız IE logosu gözükmeyecek başka isteğiniz ???  Baştan varsayılan tarayıcı olarak başlangıç olmaması ve seçmeli tarayıcı çözümüde yetmiyor müttefik tarayıcı komitaya "Osmanlı da Kadının karşısına  bir zanlı getirmişler zanlının öyle ahım şahım bir kabahati de yok ama Kadı çoşmuş bir kere 5000 denek falaka diye buyurmuş hükmü ;zanlı isyan etmiş kadı efendi kadı efendi demiş ya sen hiç dayak yemedin ya da sayı saymayı bilmiyorsun...." Bilmem birden nedense aklıma geldi de...Gülüş

Son Düzenleme: AkyüzCan ~ 22 Ağustos 2009 21:20
Fattur
25-08-2009, 02:24   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

No,Never
Hayır Asla!
Saçmalamaya başladı...