Microsoft başka anlaşmalar peşinde değil

CHIP Online
11-05-2008, 11:58   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Microsoft'un Başkanı Bill Gates, şirketin başka anlaşmalar peşinde olmadığını açıkladı.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Micr ... nde-degil_6831.html

Dünyanın en büyük yazılım şirketi Microsoft'un Başkanı Bill Gates, şirketin Yahoo'ya yaptığı teklifi çekmesinden sonra başka anlaşmalar peşinde olmadığını söyledi.

Gates, Japonya'nın başkenti Tokyo'da gazetecilere yaptığı açıklamada, Microsoft'un Yahoo ile görüşmelerinde birçok çaba gösterdiğini ve kendi bağımsız yolunu izlemeye karar verdiğini belirtti. Gates, "Şimdi Microsoft bu noktada kendi bağımsız stratejisine odaklandı" dedi.

Microsoft, online reklamda dünyanın iki numarası Yahoo'ya yaptığı 47,5 milyar dolarlık teklifini Yahoo'nun kabul etmemesi üzerine hafta sonu geri çekmişti. Yahoo, kendini satın alarak online reklam alanında Google karşısında avantajlı duruma geçmeye çalışan Microsoft'un önerisine 3 aydır direniş gösteriyordu.

Tüm konu: Microsoft başka anlaşmalar peşinde değil

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: MS - Yahoo olayından zararlı çıkan kim oldu?

Lammoth
11-05-2008, 12:51   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
178 mesaj

Microsoft zararlı çıkmıştır. Almak istemesi zaten keyfi değil, belli çıkarlar içindi. Mesela MSN nin arama motoru oldukça kötüdür. Kullananını azdır. Yahoo'nun arama motoru, mail hizmeti, Flickr i oldukça popülerdir ve çok kaliteli hizmetlerdir. Reklam açısından mükemmel bir fırsattır.

Dj_Eğri
11-05-2008, 13:17   |  #3  
Yıllanmış Üye
381 mesaj

bhence 2side zararlı çıkmıştır google zaten yahoo dan üstün böyle qiderse fark atacaktır bhen yahoo yetkililerinin yerinde olsam ms nin kanatları altına qirerdim

Lammoth
11-05-2008, 15:18   |  #4  
Yıllanmış Üye
178 mesaj

Google ın başarısının sırrını merak ediyorum. Oldukça boş bir yer bence. Yahoo nun My Yahoo özelliği bile yeter :) Google ın arama motorunu ben hiç sevemedim, ayrıca buz gibi sayfa, bomboş, yahoo güzel ve tamamen size özel :)

mehmetcc
19-05-2008, 10:32   |  #5  
Yıllanmış Üye
112 mesaj

bence microsoft zararlı çıktı.nasıl bir şirket olduğunu gösterdi bize.yahoo ise google'ı geçemez google sadece google domainleriyle değil başkaa adlarlarda bir numaradır(örnek youtube)yani anlayacağınız google yakında microsoftuda tahtından inderecek paket programlar yazmaya başlayacaktır.microsoft bunu hak ediyor çünkü