Microsoft'tan geleceğin bilgisayarları...

CHIP Online
16-07-2009, 14:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Microsoft'a göre geleceğin bilgisayarları nasıl olacak? İşte yazılım devinin müthiş hayalleri...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/micr ... ayarlari_13969.html

Resimlerle: Microsoft tarihinin en önemli 10'u...

Gelecekte bilgisayar ve insan etkileşiminin değişmesi bekleniyor. Microsoft'un araştırma ve strateji kısmının başındaki yetkili kişi olan Craig Mundie, bilgisayar dünyasının geleceğiyle ilgili öngörülerini aktardı. Kendisi bu değişimin oldukça ilginç olacağı kanısında.

Washington, Redmond'daki Microsoft merkezinde üniversite profesörleri ve devlet adamlarına konuşan Mundie, bilgisayarların insan girdilerini alıp, çıktı üreten bir araç olmaktan çıkmasını bekliyor. İnsanların işlerini onların yerine otomatik yapacak bilgisayarlardan bahsediyor.

"Bilgisayarlar gittikçe güçleniyor ancak halen bir araçlar. Kullanmayı bilmeyenin elinde hiçbir işe yaramazlar", "Zamanla bilgisayarların komutlarımızı değil de isteklerimizi yerine getirmesini düşünüyorum" diyor.

Microsoft'un yaklaşımında bu yönelmenin gerçekleşmesi, 10 - 15 yıl boyunca kullanıcı arabirimini geliştirmeye çalıştıktan sonra oluştu. El yazısı, mimik, ses ve dokunma yoluyla bilgisayar kontrolü geliştirildi. Ancak hala en yaygın kullanılan, ilk Windows sürümleriyle temel olarak aynı, bir grafik arayüz!

Tüm konu: Microsoft'tan geleceğin bilgisayarları...

Resimlerle: Microsoft tarihinin en önemli 10'u...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Geleceğin bilgisayarı hayaliniz Microsoft'un anlattıkları ile ne kadar benziyor?

Kapalı Hesap (53751)
16-07-2009, 15:00   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,036 mesaj

Haberde kullanılan fotoğraf her şeyi açıklıyor. Fotoğraftaki bilgisayar geleceğin bilgisayarıdır:)) Microsoft ne der bilmem:))

uGuR.uK
16-07-2009, 15:20   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

gelecek oysa kalsın ya, ben daralırım valla ne kadar gelişmişte olsaGülümseme. geniş yer lazım bana:):)

teknohat
16-07-2009, 17:09   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,494 mesaj

Benim bir hocam "windows aptallar için yapılmış bir işletim sistemidir" der bunlar hocamı hep haklı çıkarıyor :)