Microsoft: "Win 7 satışları arttırmayacak."

CHIP Online
12-06-2009, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Microsoft, düşen PC satışlarına Windows 7'nin bile çare olamayacağını düşünüyor.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Micr ... rmayacak_13280.html

Resimlerle: Windows 7'ye doğru bir adım daha: Sürüm 7201

Microsoft Windows genel başkan yardımcısı Bill Veghte yaptığı bir açıklamada Windows 7'nin çıkışının bilgisayar satışlarını çok az etkileyeceğini belirtti.

Microsoft'un her yeni işletim sistemi çıkarttığında kullanıcıların çekingen davrandıklarını belirten Veghte yeni Windows'un kısa dönemde bilgisayar satışlarını çok az etkileyeceğini düşünüyor.

Windows 7 fiyatları konusunda yorum yapmayan Veghte'nin bu hareketi Microsoft'un bu konuda sıkı bir politika izlediğini gösteriyor. Ama çeşitli söylentiler Windows 7 fiyatlarının önümüzdeki hafta resmi olarak açıklanacağı yönünde.

Yapılan bir konferansta Windows'u "ucuz ve temel" Starter, "daha iyi" Home Premium ve "en iyi" Professional sürümleriyle piyasaya sürmeyi düşündüklerini söyleyen Veghte Vista'da uyguladıkları "Vista uyumlu" türü etiket uygulamasını ise bu sefer yapmayacaklarını söyledi.

Tüm konu: Microsoft: "Win 7 satışları arttırmayacak."

İzleyin: XP Mode Böyle çalışıyor

Resimlerle: Windows 7'ye doğru bir adım daha: Sürüm 7201

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Windows 7 tüketicilerin bilgisayar almasını sağlayabilir mi?

H@ckerCesur
12-06-2009, 08:32   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj

Alacak olan kişi zaten windows 7 çıkmasa da alır... Bu yüzden pek etki edecegini sanmıyorum.

Ahmet Ertuğrul
12-06-2009, 11:54   |  #3  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,651 mesaj

Tartışıyoruz: Sizce Windows 7 tüketicilerin bilgisayar almasını sağlayabilir mi?

Hayır. Bu krizde Win 7 çıktı diye mi alacaklar insanlar bilgisayarı. İhtiyacı olan zaten alır.

Kapalı Hesap (53751)
12-06-2009, 11:58   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,036 mesaj

Windows 7 çıkmış haydi bir bilgisayar alalım:))

Böyle bir mantık olacağını zannetmiyorum. Ama şöyle olabilir:

Yeni bir bilgisayar almamız lazım, biraz bekleyelimde Windows 7'li bir şey alalım:))