Microsoft: Windows 7, Vista'dan daha iyi...

CHIP Online
22-05-2009, 11:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

MS bir kez daha Windows 7'nin Vista'dan daha iyi olduğunu söyledi ve bunun sebeplerini açıkladı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Micr ... daha-iyi_12608.html

Resimlerle: Windows 7 RC: Yeni nesil Windows burada...

Microsoft, RC sürümü çıkan ve kısa sürede indirilme rekorları kıran Windows 7 ile ilgili resmi blog'un yaptığı açıklamada, yeni işletim sisteminin Vista'dan çok daha iyi olduğu açıkladı. Windows 7'nin bir önceki sistem olan Vista'dan daha iyi olması için pek çok çalışmanın yapıldığını açıklayan Microsoft, en önemli gelişmelerden birinin de Katı hal sürücler (SSD) kullanımına yönelik olduğunu söyledi.

Vista'daki bazı sorunların temelini SSD'lerin rastgele yazılan verileri yüksek performanslı bir şekilde ele alamamasından kaynaklandığını söyleyen Microsoft, Windows 7 ile birlikte SSD'lerin kapasitesini daha iyi kullanmayı mümkün kulan ince ayarların işletim sistemine eklendiği ve performans artışı sağlandığını açıkladılar. Microsoft, günümüzde kullanılan SSD'lerin yapısından kaynaklanan rastgele yazma ve rastgele okuma konusundaki sorunların, Windows 7 tarafından çok daha ustalıkla ele alındığını ve bu sayede Vista'da çok daha uzun süren sabit disk işlemlerinin gözle görünür oranda hızlandığı da ilgili açıklamada yer aldı.

Tüm konu: Microsoft: Windows 7, Vista'dan daha iyi...

İzleyin: Windows 7 yine şaşırtıyor

Resimlerle: Windows 7 RC: Yeni nesil Windows burada...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Siz Windows 7'nin sabit disk işlemlerinde Vista'dan daha hızlı olduğunu fark ettiniz mi?

PcMaKeR
22-05-2009, 11:27   |  #2  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

SSD diskimiz yokki fark görelim.

Ama şöyle birşey var. Vistadan daha hızlı dosya kopyalıyor. USB Bellek yada taşınabilir diskleri daha hızlı kullanılır hale getiriyor.

sahindertli
22-05-2009, 11:40   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

sabit sürücü disklerde gerçekten performans var ama sorun şu ki windows vista ile belimizi büktü boşuna masraf yaptırdı ve şimdi windows 7 yi kat kat iyileştirerek imkazısı ümit etti ve her testte performans rekorları kırmayı başararak yeni bir para tuzağı hazırladı ve sanırım xp, vista ve şimdide windows 7 yi almak için pamuk elleri cebe göndericeğim

DaRWeLL
22-05-2009, 14:11   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,851 mesaj

hiç kullanmadıgım için bunu bilemeyecem ama uzun zamandır kullanmasamda win7 hakkındaki haberleri yorumları inceledim ve win7nin vistadan daha iyi bir işletim sistemi olduguna karar verdim.

Yakup Efe
25-05-2009, 14:35   |  #5  
Yeni Üye
31 mesaj

Win7 bence her açıdan Vista'dan iyi durumda..Eski pc'lerde bile bu kadar iyi çalışması inanılmaz.

Kararlı sürümün çok daha iyi olacağını hesaba katalım..

Tek sorun bence burada fiyat olur.

Mustafa@PC
25-05-2009, 15:32   |  #6  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

PcMaKeR'a katılıyorum zaten sdd'ler yaygın durumda değil.