mikrofon

HIRÇIN KIZ
29-11-2011, 15:47   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
187 mesaj

arkadaşlar ben mikrofon alıp laptopba taksam , karaoke yapabilirmiyim ? yani mikrofonda ki sesi hoparlorden alabiliriyim , aynı zamanda hoparlorden müzik sesi gelirken ?

teknosada karaoke seti gordum 119 tl , bana pahalı geldi , o sette mikrofon haricinde ne var bilmiyorum ama sadece mikrofon alıp karaoke yapmak mümkün mü ?

Kapalı Hesap (154666)
29-11-2011, 22:06   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj

Karaoke tekniği biraz farklı uygulama gerektirir.
Öncelikle bilgisayardaki müziğin mono bileşenli medium (orta ses) seslerini elimine etmek, daha sonra mikrofona okuduğun sesi önceki ses ile mixdown etmekle yapılabilir.
Ben bu uygulamayı adobe audition ile yapmıştım. Ancak realtime yani aynı anda yapılanı dinlemek mümkün olmamaktadır. Mixdown bittikten sonra yapılan eser dinlenilebiliyor.

HIRÇIN KIZ
08-12-2011, 15:39   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
187 mesaj

yani teknosada satılan o setle her pc de farklı ses programlarıyla uğraşmadan , karaoke yapılabilirmi ? zaten youtube da birçok şarkının karaoke si var , ben sadece mikrofonu soruyorum , yotube dan karaoke müzik açsam , hem mikrofonun hemde müziğin sesi duyulamaz mı yani ??

Kapalı Hesap (154666)
08-12-2011, 16:45   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 16
4,901 mesaj
Alıntı: HIRÇIN KIZ  
yani teknosada satılan o setle her pc de farklı ses programlarıyla uğraşmadan , karaoke yapılabilirmi ? zaten youtube da birçok şarkının karaoke si var , ben sadece mikrofonu soruyorum , yotube dan karaoke müzik açsam , hem mikrofonun hemde müziğin sesi duyulamaz mı yani ??
Mikrofonun ve pc nin özellikleri birbiri ile uyumlu olması lazım.
Yani o mikrofon pc için yapılmış ve gerekli donanımları da olmalıdır. Aksi takdirde pc deki sesleri mixdown yapamazsınız.
Sadece şu şekilde olabilir. Karaoke sistemi için özel kaydedilmiş bir ses var ise belirttiğin sitede bu sesi ses sisteminde çalarken almayı düşündüğün mikrofon ile de aynı ses sistemine bağlantı yapabilirsen mümkündür.
Eğer mikrofonun stereo girişi ve çıkışı var ise kendi içerisinde mixdown yapabiliyor demektir.