mobil işlemci kıyaslamalarınız (güncel)

HPQ-User
20-04-2009, 16:20   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

gino sormuş:
ben su an bir dizüstü almayı düşünüyorum. D aha önce dizüstü alırken derginizin kıyaslamarını takip ederek t7250 işlemcili bir asus aldım. cok memnun kaldım ve sizin yaptıgınız kıyaslamaların cok saglıklı oldugunu düşünüyorum. F akat su an derginizi edinemeyeceğim bir yerde görev yapıyorum ve internet üzerinden takip etmeye calısıyorum ve sizin yaptıgınız kıyaslamalar benimiçin önem arzediyor.Bana yardımcı olursanız cok sevinirim.teklif olarak mobil işlemci ve ekran kartı kıyaslamalarınız web sayfanızda yer alırsa sevinirim

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
AAAA

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506; InfoPath.1)

LYDER
20-04-2009, 16:27   |  #2  
LYDER avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
733 mesaj

Tserisi islemciler ıyıdır ıyı almıssınız P serisi ise hem guc tasarrufu hemde bıraz hız dusebılır ama p serisini onerırım.X serisi ıse extereme seridir bıraz pahalı olsada performans acısınıdan ıyıdır sımdıden yardımcı olabılıdysem sevındım

Süleyman.
20-04-2009, 18:53   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Dizüstü bilgisayar alırken bir bütün olarak bakmak gerekir diye düşünüyorum. Fiyat-performans dengesi göz önünde bulundurulmalı. İşletim sistemine bakmalı vs. Sadece işlemci ve ekran kartı olarak bakıldığında ise 8000 serisi ve üstü işlemcileri, ekran kartı olarak da HD 3650 veya 9600 veya üstüne bakmak lazım. Geçenlerde dizütü bilgisayarlara bakarken DDR3 grafik kartı ve ramli, 9000 serisi işlemcili, 64 bit Vista'lı sistemler gördüm ve dikkatimi çekti. Optimum performans için bunlar göz önünde bulundurulmalı ve her model için ayrı değerlendirme yapmak lazım diye düşünüyorum. Mesela 4 Gb ram alıp 32 bir işletim sistemi almanın dezavantajını göz önünde bulundurmalı, bir örnek olarak.