Model designer vs Level designer vs Game designer

Kaanoguz78
27-01-2022, 13:02   |  #1  
Kaanoguz78 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Arkadaşlar Avrupa'da bir oyun şirketinde veya herhangi bir uygulama vs geliştirme şirketinde çalışmak için,
Bu alanlardan hangisini ilerletirsem daha yüksek ihtimalle iş bulabilirim?

HALİHAZIRDA PYTHON ÖĞRENMEYE BAŞLADIM FAKAT MATEMATİĞİM REZALET DERECEDE OLDUĞU İÇİN KORKTUM AÇİKÇASİ O YÜZDEN BU ALANLARDAN BIRINE YÖNELECEĞIM

Animasyon ve karakter modelleme çoğunlukla 3DS Max veya Blender'dan yapiliyormuş.

Çevre düzenleme ve harita yapan kişiye level designer deniyormuş.

Kodlama bilmeyen ama programciyla oyunun yapisini konusan, Blender bilmeyen ama animasyoncuyla animasyonlara karar veren, kisaca fikir babasi Game desıgner oluyormuş sanirim..

seto__
28-01-2022, 01:10   |  #2  
seto__ avatarı
Yönetici
Teşekkür Sayısı: 41
869 mesaj

Oyun tasarımcıları daha çok mekanikler, diğer oyun bileşenlerinin birlikte uyumu (hikaye, bulmacalar, mekanikler, modeller vs.) üstüne çalışıyor. Level designerlar genelde kendilerine verilen konsept tasarım üstüne modellenen 3D asset'leri kullanarak ortamı canlandıran kişiler oluyor. Animasyoncular da genelde konsept tasarımları 3D ortama aktarıyor.

Hangi alana yöneleceğin ise tamamen senin ilgi alanına kalmış. Pek çok şirkette dediğin pozisyonlar için açıklık bulunuyor. Ben de Oyun Tasarımı mezunu olduğum için ilanları sık sık görüyorum.