modem

HPQ-User
01-05-2007, 03:05   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

seklicenuri sormuş:
bilgisayarımda çevirmeli internet baglantısı kuramıyorum çevir sesi yok iletisi alıyorum internet saglayıcım hatta bir sorun yok diyor modemin arızalı diyor bilgisayarcıya gösterdim format atınca düzelir dediler format atıldı yine düzelmedi bana ne önerirsiniz adls de bir sorun yok internete giriyor yardımcı olursanız teşekkür ederim

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Diğer
Sistem Özellikleri:
toshiba m40 diz üstü

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.1.4322)

Lyrical_badboy
01-05-2007, 08:27   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
32 mesaj

Öncelikle laptopunun modem girişinin çalışıp çalışmadığının bir programa bağlı kalarak onay verilmesinin yanlış olduğunu belirtmek isterim.Çünkü bazı durumlarda hiçbir sorun görünmüyorken bile biostan kaynaklanan bazı sorunlar nedeniyle bazı özellikleri kullanamayabiliriz.ÖRNEĞİN;onboard ses kartı kullanan bir vatandaşın ses driverı kurmaya çalışırken ''ses donanımızı biostan aktif hale getirip tekrar deneyin'' demesi,biosta aktif olmasına rağmen ses driverının kurulamaması gibi.Kendi driver cd sini kullanın.Biosununuz eğer çok eskiyse güncelleyin.Modem sürücünüzün varsa yeni driverını deneyin.Aksi halde modem girişiniz deaktif olmuş olabilir.Bu durumda Garanti kapsamına girmesi gerekiyor tabi garantisi varsa.Benim dediklerim sadece varsayımdır engin bilgilerim doğrultusunda umarım işinize yarar.saygılarım sdvc

Borga-x
01-05-2007, 08:33   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Bu kadar alçak gönülülük şaşırttı beni.

Soruyu soran arkadaşım madem elinde ADSL var niye çevirmeli modemi kullanma girişimlerinde bulunuyorsun anlayamadım.

Son Düzenleme: Borga-x ~ 01 Mayıs 2007 11:59
selimhun
01-05-2007, 11:49   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
602 mesaj

Yazdığınızdan anlaşıldığı kadarıyla:

....adsl de bir sorun yok internet e giriyor...

adsl kullanarak internete giriyorsunuz.

adsl bağlantınız varken ...çevirmeli bağlantıya neden gereksinme duyuyorsunuz???Eğer çevirmeli bağlantı kullanacaksanız.....

Telefon girişini doğrudan bilgisayarınıza  bağlayın...

Ben mi yanlış anlıyorum ???  

Saygılar,

Mea
01-05-2007, 22:32   |  #5  
Yıllanmış Üye
318 mesaj

"Sizin uzmanlığınızı yiyim"

ChipOnline gibi forumlarda bu tür sert ve çıkışlı cevapların yeri yoktur.Soruyu anlamamış olabilir üyelerimiz.Siz vermeniz gereken cevabı verin.Madem soruyu anladınız neden cevabını yazmayıp bu tür bir atılım gösterdiniz..?Lütfen paylaşım için elimizden geleni yapalım burada cevaplamış oldugumuz sorular Uzmana Sorun ağzından çıkarmış gibi etik ve kuralcı bir şekilde davranmaya özen gösterelim.

Saygılar

Son Düzenleme: Mea ~ 01 Mayıs 2007 22:34
seklicenuri
02-05-2007, 00:21   |  #6  
Taze Üye
3 mesaj

değerli arkadaşım sorumu anlamamışşın işim geregi belirli zamanlarda köyde bulunmak zorundayım köy santrali analog oldugundan dolayı köyde olduğum zamanlarda çevirmeli baglantıyı kullanmak zorunda oldugum için sordum dahili modemim çalışmıyor şehirde olduğum zaman adls kullanıyorum teşekkürler

selimhun
02-05-2007, 09:25   |  #7  
Yıllanmış Üye
602 mesaj

seklicenuri..

Çevirmeli bağlantı ile bağlanmayı ''Şehirden '' denediniz mi ??? Bence sorun sizin  PC nizin  modeminde  değil  ''Köy Santralı''nda....

Eğer  ''Şehirden'' çevirmeli bağlantıyı sorunsuz sağlıyorsanız !!! Olay  bitmiştir...  

Yanıtınızı  beklerim...

Saygılar...

seklicenuri
04-05-2007, 02:54   |  #8  
Taze Üye
3 mesaj

arkadaşım çevirmeli şehir santralındanda bağlanmıyor
ilgine teşekkürler

Borga-x
04-05-2007, 13:38   |  #9  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Modem suruclerını guncelleyıp kurmayı dene laptop'ın kendı sıtesınden uygun olan suruculerını yukleyebilirsin.Bı dene bakalım

selimhun
04-05-2007, 20:06   |  #10  
Yıllanmış Üye
602 mesaj

Seklicenuri....

Bilgisyarınızı ''SERVİS'e''  götürün ve ''Çevirmeli Bağlantı Kuramadığınızı'' belirtin.''BİLGİSAYARCI 'ya götürmeyin ...

Eğer  ''SERVİS'' bir sorun yok derse... Sizin ''GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNDE'' çevirmeli bağlantı kurmalarını ...talep edin !!!!

Bilgisyarınızın  ''Çevirmeli Bağlantı Kurduğunu'' görmeden servisten teslim almayın !!

Saygılar,

seklicenuri
04-05-2007, 21:19   |  #11  
Taze Üye
3 mesaj

arkadaşlar ben eskişehirde olduğum için burada toshıba yetkili servisi yok fakat sorunum çözüldü dahili modemi iptal edip bellek genişletme yuvasından harici modem bağladım başta site yöneticileri ve bütün arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler

Saygılar