monitörler hakkında sorular

theadrin
20-10-2011, 19:36   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

merhaba arkadaşlar yeni bilgisayar dizmeyi düşünüyorum ama aklımda monitörlerle ilgili birkac soru var.Yardımcı olursanız sevinirim.(Amacım son oyunları oynamak)
1-2ms ile 5ms arasında gerçekten çok fark var mı?Varsa bunu biz anlayabilir miyiz?
2-Monitörü bir tek kasaya bağlayıp oyun için kullanacağım(arada sırada filmde izlerim)Bunun için çıkışı ne olmalı?HDMI analog ve dsi ne işe yarar?
3-Led ve lcd çok görüntü farkı var mı?
4-400-500tl arası led 21.5 inc dusuk msli onerdıgınız bir monitör var mı?
Şimdiden yardım eden herkese teşekkür ederim.

hakean
20-10-2011, 19:45   |  #2  
hakean avatarı
Yıllanmış Üye
1,572 mesaj

400 500 e led plazma alırısn hacıı kopppp D

Jubei76
20-10-2011, 22:10   |  #3  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj
Alıntı: theadrin  
merhaba arkadaşlar yeni bilgisayar dizmeyi düşünüyorum ama aklımda monitörlerle ilgili birkac soru var.Yardımcı olursanız sevinirim.(Amacım son oyunları oynamak)
1-2ms ile 5ms arasında gerçekten çok fark var mı?Varsa bunu biz anlayabilir miyiz?
2ms ile 5ms arasındaki farkı özellikle yarış oyunlarında ghosting denilen olayda fark edebilirsin.
2-Monitörü bir tek kasaya bağlayıp oyun için kullanacağım(arada sırada filmde izlerim)Bunun için çıkışı ne olmalı?HDMI analog ve dsi ne işe yarar?
Bağlantı tiplerinde VGA-DVI-HDMI var en kaliteli görüntüyü HDMI sağlar bu yüzden alacağın monitörede mutlaka DVI- ve HDMI olmasına dikkat et.
3-Led ve lcd çok görüntü farkı var mı?
Evet her ikisinin arasında fark var ama yan yana olduğunda bunu daha iyi anlarsın buradan söylemek ile anlaşılmaz
4-400-500tl arası led 21.5 inc dusuk msli onerdıgınız bir monitör var mı?
Örnek olması açısından bu olabilir mesela ?
ACER 23" S232HLABID GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR
http://www.vatanbilgisayar.com/m ... ils.aspx?I_ID=51819
Şimdiden yardım eden herkese teşekkür ederim.
Rica ederim : )
3Delisi
10-12-2011, 00:20   |  #4  
Üye
60 mesaj

2ms alabiliyorsan her zaman daha iyidir.
DVI ya da HDMI olursa daha iyi olur, digital bağlantılardır bunlar görüntü kaliteleri daha yüksektir VGA ya göre.
LED monitörlerde daha yüksek kontrast alırsın, renkler ve parlaklık daha yüksektir.
TN panelli herhangi bir monitör olabilir.