Movie Maker'da bir türlü halledemediğim sorun

ereglili
21-06-2007, 16:16   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
61 mesaj

bunun için ne yapmalıyım?geri yükleme yaptım olmadı, yeniden indirdim olmadı...

Borga-x
21-06-2007, 16:24   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Moviemaker 2 'yi indirebilirsin. http://www.microsoft.com/turkiye ... emaker/default.mspx
veya total converter, super gibi programlar kullanıp dosya hazırlayabilirsin
total converter için..
super için

adreslerıne bakabılırısn

Son Düzenleme: Borga-x ~ 21 Haziran 2007 16:26
erkanc
21-06-2007, 16:26   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

bence o dosyayı bulamıyor oluşturduğunuz projede dosya bulunumadğını size belirtiyor

ereglili
21-06-2007, 16:43   |  #4  
OP Üye
61 mesaj
Borga-x
Moviemaker 2 'yi indirebilirsin. http://www.microsoft.com/turkiye ... emaker/default.mspx
total converter için..
super için

adreslerıne bakabılırı
walla aynı sorunu evdeki pc de yasamıstım ..işyerinde movie var diye önemsememiştim ama bi süre sonra işyerindeki de aynı hatayı verdi.. yeni yüklemeleri denedim ama olmadı bakalım bir de senin verdiğin linkleri deniyeyim..

teşekkürler...

ereglili
21-06-2007, 16:45   |  #5  
OP Üye
61 mesaj
erkanc
bence o dosyayı bulamıyor oluşturduğunuz projede dosya bulunumadğını size
hayır.. o dosya mevcut.. çünkü kendim buluyorum ve al diyorum ama almıyor hata veriyor..

sanırım kullanımı kısıtlı idi.. hakkımı tüketince bu sorunu verdi herhaldeGözünü devirmiş

ereglili
21-06-2007, 16:50   |  #6  
OP Üye
61 mesaj

borga senin verdiğin linkler video dönüştürücü.. ben video olusturmak istiyorum??Gözünü devirmiş

610377
21-06-2007, 16:58   |  #7  
Yıllanmış Üye
247 mesaj

Borga medya dönüştürücü paylaşmış. oysaki hatada "Alınamadı." diyor. Bence vidyolarla oynamak için resimlerden vidyo yapmak için Sony Vegas kullan. Movie Maker'dan çok daha güzel.

asimileci
21-06-2007, 17:04   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,996 mesaj

bir kere jpeg de sorun var bence

k-lite codec kur problem kalmaz.

benersince
21-06-2007, 17:17   |  #9  
Yıllanmış Üye
2,283 mesaj

eger daha önce dosyanın yerini degiştirdiysen bulamaz eger resim jpeg olmayabilir birde resimse sürükleyerek koymayı deneyin

saygılar

Caner Güral
21-06-2007, 17:22   |  #10  
Yıllanmış Üye
663 mesaj

Muhtemelen JPG dosyasında sorun vardır.Ya da progessive ya da baseline olmasından dolayı Movie Maker desteklemiyordur.Bilmiyorum Movie Maker her ikisini de destekliyor mudur ama ssevgili ereglili, bence bu Movie Maker'den vazgeçip, TMPGEnc 4.0 Xpress'i denemelisin.K-Lite Mega Codec Pack'i de kur makinene, üstüne de bu TMPGEnc'ı.Bununla çok daha profesyonel işler yaparsın.
Ben bu programla ilgili bir ders hazırlamıştım ancak böyle slayt işleri vs. hazırlamadım.İnanıyorum ki slayt ekranını görünce sana da çok kolay gelecektir.En azından movie maker ile birşeyler yapabiliyorsan bahsettiğim program ile neler neler yaparsın.

Bu arada bahsettiğim ders şurada*.

Hoşçakal.İyi günler, iyi çalışmalar...

* -http://www.divshare.com/download/967402-cc0

Son Düzenleme: Caner Güral ~ 21 Haziran 2007 18:20
ereglili
21-06-2007, 17:30   |  #11  
OP Üye
61 mesaj
Caner Güral
Muhtemelen JPG dosyasında sorun vardır.Ya da progessive ya da baseline olmasından dolayı Movie Maker desteklemiyordur.Bilmiyorum Movie Maker her ikisini de destekliyor mudur ama ssevgili ereglili, bence bu Movie Maker'den vazgeçip, TMPGEnc 4.0 Xpress'i denemelisin.K-Lite Mega Codec Pack'i de kur makinene, üstüne de bu TMPGEnc'ı.Bununla çok daha profesyonel işler yaparsın.
Ben bu programla ilgili bir ders hazırlamıştım ancak böyle slayt işleri vs. hazırlamadım.İnanıyorum ki slayt ekranını görünce sana da çok kolay gelecektir.En azından movie maker ile birşeyler yapabiliyorsan bahsettiğim program ile neler neler yaparsın.

Bu arada bahsettiğim ders şurada*.

*--

sevgili Caner...

ben movie ile çeşit çeşit videolar hazırladım.. sorun resim uzantısı ile alakalı değil çünkü önceden de o resimlerden video hazırlamıstım...

deneye deneye doğruyu bulucam inş...bir de senin taktiği deneyelim..

teşekkürler...

ereglili
21-06-2007, 17:32   |  #12  
OP Üye
61 mesaj
asimileci
bir kere jpeg de sorun var bence

k-lite codec kur problem kalmaz.

tesekkürler...

ereglili
21-06-2007, 17:35   |  #13  
OP Üye
61 mesaj
benersince
eger daha önce dosyanın yerini degiştirdiysen bulamaz eger resim jpeg olmayabilir birde resimse sürükleyerek koymayı deneyin

saygı

sürükledim..kaç kere denedim ama cıxxx...

teşekkürler

Caner Güral
21-06-2007, 17:37   |  #14  
Yıllanmış Üye
663 mesaj
ereglili
sevgili Caner...

ben movie ile çeşit çeşit videolar hazırladım.. sorun resim uzantısı ile alakalı değil çünkü önceden de o resimlerden video hazırlamıstım...

teşekkürler...

Yok canım şimdi, Movie Maker da dandik bir program değil ama benim ve 610377'nin de dediği gibi eğer bu işlerde biraz ciddiysen ve daha iyi, takdire şayan işler yapmak istiyorsan, böyle yazılımları da kullanmayı öğrenmelisin bence.Mesela Sony Vegas var, Adobe Premiere var, Ulead Video Studio (denemedim) var bunlar hep profesyonelce programlar.Özellikle Premiere gerçekten güzel.

He, sen "ben böyle iyiyim aslında" diyorsan tabii ki senin hür idaredene kalmış birşey, onunla devam edebilirsin.

Son olarak şunu da söylemek isterim.Eğer ki böyle videolar yapıp, Youtube'a falan atıyorsan buraya profilinin linkini vermeni de isterim.Bakalım neler çıkıyor o ellerinden, nasıl işler yapabiliyorsun.Eğlence adına, müzik adına... :)

Son Düzenleme: Caner Güral ~ 21 Haziran 2007 17:38
benersince
21-06-2007, 17:38   |  #15  
Yıllanmış Üye
2,283 mesaj

o halde senin resminin formatında bir sorun var demektir bir de şöyle dene resmi painte aktar daha sonra üzerinde ne bileyim bi nokta koy yada hiç birşey yapmadan farklı kaydetde sonrasında jpeg e çevir  imini degiştir sonra bu günce3l halini almayı dene

ereglili
21-06-2007, 18:25   |  #16  
OP Üye
61 mesaj
Caner Güral
ereglili
sevgili Caner...

teşekkürler...

Yok canım şimdi, Movie Maker da dandik bir program değil ama benim ve 610377'nin de dediği gibi eğer bu işlerde biraz ciddiysen ve daha iyi, takdire şayan işler yapmak istiyorsan, böyle yazılımları da kullanmayı öğrenmelisin bence.Mesela Sony Vegas var, Adobe Premiere var, Ulead Video Studio (denemedim) var bunlar hep profesyonelce programlar.Özellikle Premiere gerçekten güzel.

He, sen "ben böyle iyiyim aslında" diyorsan tabii ki senin hür idaredene kalmış birşey, onunla devam edebilirsin.

Son olarak şunu da söylemek isterim.Eğer ki böyle videolar yapıp, Youtube'a falan atıyorsan buraya profilinin linkini vermeni de isterim.Bakalım neler çıkıyor o ellerinden, nasıl işler yapabiliyorsun.Eğlence adına, müzik adına... :)

böyle iyiyim demenin bi mantığı yok... bi insanın kendini geliştirmesi kadar güzel bişi var mı??  

önerdiğin yolları deniyeceğim.. şimdiden teşekkürler...youtube' ye yollamıyorum yaptıklarımı...kendi çapımda yapıp yine kendi çapımda eğleniyorum işte :):) merak yani :)

errorita
03-08-2007, 02:32   |  #17  
Taze Üye
1 mesaj

Aynı sorun ne yazıkki bende de var..
Ne yaptım ne ettiysem çözemedim..
Acaba sadece bizim başımıza mı gelmiş de kimse bilmiyor anlamadım..

Bir bilen, bir duyan bir an önce yetişsin de uzansın artık şu geç kalan yardım eli :/

jeomania
03-08-2007, 03:54   |  #18  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

C/Documents and Settings/oturum açtığın kullanıcı adı/Local Settings/Application Data/Microsoft/Movie Maker/ bu dizinde mediatab1 isminde bir dosya varsa silin veya MEDIATAB da olabilir veya işte ne var ne yoksa silin deneyin bakalım

fos_secmen
07-08-2007, 21:25   |  #19  
Taze Üye
2 mesaj

slm arkadaşlar ben de bu sorunu yaşıyorum son denen dosyayı da sildim ama olmuyo yine aynı hataaa
ayrıca sadece resim dosyalarında değil video ve ses dosyalarında da aynı hatayı veriyor.yani dosya uzantısıyla alakalı değilllllAğlıyor

kamilterapi
20-08-2007, 18:21   |  #20  
Üye
94 mesaj
Borga-x
total converter için..
super için

adreslerıne bakabılırı
Evet sorunu  çözemiyorsan  zaten arkadaş  sana  ne yapacağını  söylemiş.OK?

Asi_Ve_Guzel
08-09-2007, 19:59   |  #21  
Yeni Üye
33 mesaj

yaarkadaşlar bende video yaparken kendi kendinekapanıyo program siniroluyorum okadar uğraştıklarım da boşa gidiyo yaa banada yardımcı olursanız sevinirim tşkler

benersince
19-09-2007, 07:32   |  #22  
Yıllanmış Üye
2,283 mesaj

ramin yetmiyor olabilir