movie maker dan önizleme yapamıyorum

knnkmrc
09-02-2009, 18:17   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

slm arkadslar movıe maker programında fotograflarla slayt hazırlamak ıstıyorum,daha önce bı çok kez yapmıştım fakat şimdi sag tarafta göruntuyu önızleme bölümü simsiyah fotograflar gözukmuyo ve eskıden efektlerı secmeden görup secıyodum ama şimdi o da gözukmuyo sımsıyah bı göruntu var.garıp olanı muzik falan eklıyorum muzık calıyo ama göruntu yok ve denemek için projeyı kaydet dedım kaydettıgım zaman göruntu var ama önizleme yapıp gormeden ıstedıgım gıbı cıkmıyo bu sorunu nasıl cözebılırım ve ne yapmamı önerırsınız?
programı tekrar yukledım fakat yıne aynı sorunla karsılaştım ustune ustuk turkce olan program ıngılızce olduu lütfenn yardım edın yada movıe maker tarzında kullanımı kolay program ne önerirsiniz.
görüş bildiren herkese şimdiden tesekkurler..

Son Düzenleme: knnkmrc ~ 09 Şubat 2009 20:58
sihirbaz_
09-02-2009, 19:05   |  #2  
Yıllanmış Üye
298 mesaj

sadece fotoğraflarla video çalışması yapacaksan photostory 3 senin için biçilmiş kaftandır.

knnkmrc
09-02-2009, 20:56   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

peki photostory 3 e müzik ekliyebiliyormuyum?

sihirbaz_
10-02-2009, 18:03   |  #4  
Yıllanmış Üye
298 mesaj

bir kurcala istersen hem türkçe hemde oldukça basit, sonuç tatmin edici.

arka plana müzik ekleme ve çeşitli animasyonlar çok kolaylıkla ayarlanabiliyor.

ve indirmek için;

veya

Son Düzenleme: sihirbaz_ ~ 10 Şubat 2009 18:07
geologesra
14-12-2009, 21:50   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

bende de tamamen aynı sorun var ama videolarla calısıorum bunun sebebı nedır
"sag tarafta göruntuyu önızleme bölümü simsiyah vıdeolar gözukmuyo ve eskıden efektlerı secmeden görup secıyodum ama şimdi o da gözukmuyo sımsıyah bı göruntu var.garıp olanı muzik falan eklıyorum muzık calıyo ama göruntu yok ve denemek için projeyı kaydet dedım kaydettıgım zaman göruntu var ama önizleme yapıp gormeden ıstedıgım gıbı cıkmıyo bu sorunu nasıl cözebılırım ve ne yapmamı önerırsınız?"

_eFeKenTLi_
15-12-2009, 05:49   |  #6  
_eFeKenTLi_ avatarı
Yıllanmış Üye
716 mesaj
Alıntı: geologesra  
bende de tamamen aynı sorun var ama videolarla calısıorum bunun sebebı nedır
"sag tarafta göruntuyu önızleme bölümü simsiyah vıdeolar gözukmuyo ve eskıden efektlerı secmeden görup secıyodum ama şimdi o da gözukmuyo sımsıyah bı göruntu var.garıp olanı muzik falan eklıyorum muzık calıyo ama göruntu yok ve denemek için projeyı kaydet dedım kaydettıgım zaman göruntu var ama önizleme yapıp gormeden ıstedıgım gıbı cıkmıyo bu sorunu nasıl cözebılırım ve ne yapmamı önerırsınız?"

bence o kadar cok program aramana gerek yok wındows lıve msn yı yuklerken wındows lıve movıe makerıda ısaretle en guncel movıe makır da yuklensın hem turkce hem daha guzel slat hazırlarsın . ıstedıgın gıbı efekt yazı muzık vıdeo slayt hazırlayabılırsın . o sorun ortadan kalksın .

Son Düzenleme: _eFeKenTLi_ ~ 15 Aralık 2009 05:51
aksoydesign
19-03-2013, 07:14   |  #7  
Taze Üye
4 mesaj

Arkadaşlar verdiğiniz bilgilerden ötürü hepinize teşekkür ederim. ancak sizler işin kolayına kaçmayı tercih ediyorsunuz. Movie maker video önizlemesi yapmıyor. buna çözümünüz, başka bir program mı yada güncelle demek mi oluyor ?

Bilgisayara yeni fdisk format attım. orjial windows 7 pro yukledim. Windows live adına ne varsa yukledım. movie maker de dahıl olmak uzere güncel bir şekilde yuklendi. Program acıldı ve video eklendı. ses geliyor ancak onizleme kısmında bır hareket yok. Bunun ardına k little codec denendı sonuc basarısız. diğer codecler denındı basarısız. 

Şayet bu konu ile açılmış bir formda başka bir programı dayatmanız hiç doğru değil. ben sabahtan beridir, bu konuyu arastırıyorum  her defasında burası cıkıyor karsıma. ve bir süre sonra afedersiniz çok özür diliyorum küfür edesim geliyor.

Kimse üstüne birşey alınmasın, ve internette boş bilgi paylaşımınada son verin lütfen. biliyorsan bilgini paylaş bilmiyorsan boş yere küfür yeme. 

Bu konu hakkında bilgisi olan aynı sorunla karsılasan ve cozume ulasan varsa yardımcı olsun yoksa baska program denemesını bızde bılıyoruz.

mhmt06
19-03-2013, 13:15   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

movie makerin hangi sürüm olduğunu,  önizlemede göremediğin video nun boyutunu ve uzantısını belirtirsen belki yardımcı olabilirim.

ayrıca video yu dönüştürücü ile değiştirdiysen ilk uzantısınıda belirt.