MS bombayı yarın patlatacak!

CHIP Online
14-02-2010, 16:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Microsoft uğradığı hezimeti durduabilir mi? Akan suların yönü değişir mi? İşte beklenen ürün...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/ms-b ... tlatacak_18274.html

Resimlerle: Windows Mobile 7'den taze kareler

Microsoft yarın yeni nesil mobil işletim sistemi olan Windows Mobile 7'yi açıklayacak.

Barselona'da düzenlenecek olan Mobile World Congress'te yapılacak olan sunumda, Microsoft'un uzun süredir beklenen yeni işletim sistemi ortaya çıkacak.

Microsoft'un oldukça geri kaldığı cep telefonu pazarında yapmayı planladığı büyük atılım, yeni cep telefonu işletim sistemi ve yepyeni cep telefonlarıyla birlikte gerçekleşecek. Dokunmatik arayüzün Zune HD'de görülen arayüze benzediği konuşulanlar arasında.

Ancak arayüzden daha ötesi var, optimize gelişmiş teknik özellikler açıklanacak. Microsoft'un mobil işletim pazarındaki payı şimdilik sadece yüzde 9'du. Windows Mobile 6.5'ın oldukça geç çıktığı için büyük bir etki oluşturmadığı ve bu payın yüzde 7.9'a düştüğü gözlemlendi.

Nokia yüzde 44.6, RIM (BlackBerry) yüzde 20.8, Apple yüzde 17.1 ile payını arttırdı. Android ise yüzde 2'den yüzde 3.5'a yükseldi. Linux ise yüzde 4.7'de.

Tüm konu: MS bombayı yarın patlatacak!

İzleyin: Windows Mobile 6.5.3 işbaşında

Resimlerle: Windows Mobile 7'den taze kareler

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Windows Mobile 7 durumu değiştirecek mi?

emrah33
14-02-2010, 23:35   |  #2  
emrah33 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
802 mesaj

kesinlikle değiştirir