MS'in iddialı sözleri rakipleri kızdıracak!

CHIP Online
05-11-2010, 17:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Microsoft kendi ürününü överken rakiplerine sataştı: "Daha hızlıyız, daha kolayız, daha iyiyiz!"

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/ms-i ... zdiracak_23374.html

Resimlerle: Microsoft'ta Windows Phone 7 şenliği!

Microsoft son günlere, yaptığı açıklamalarıyla damga vurdu. Önce OpenOffice'in şirketleri tasarruf ettirmek yerine nasıl zarara soktuğunu anlatan bir video yayınlayan yazılım devi, daha sonra bu videoyu apar topar yayından kaldırmıştı.

Ve şimdi de Microsoft, taze mobil işletim sistemi Windows Phone 7 hakkında diğer mobil işletim sistemlerinin üreticilerini kızdıracak bir açıklama yaptı. Microsoft'un açıklamasına göre; Windows Phone 7 herhangi bir işlemi başlatmak için diğer işletim sistemlerinden yüzde 20 daha az işlem gerektiriyor. Bu da, kullanıcıların WP 7'de yapmak istedikleri şeyleri diğer işletim sistemlerinden yüzde 20 daha kolay ve daha hızlı yaptığı anlamına geliyor. Tüm bu açıklamalar ise, Microsoft'un WP7 için düzenlediği dev reklam kampanyasının bir parçası.

Google ve Apple gibi diğer mobil işletim sistemi sahibi firmaların bu açıklamalara nasıl cevap verecekleri merak konusu. Ancak bu olaydan sonra, Microsoft'un, kendi ürünlerini ön plana çıkartırken rakiplerinden bahsetmeyi çok sevdiği bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

Tüm konu: MS'in iddialı sözleri rakipleri kızdıracak!

İzleyin: İlk Windows Phone 7 cep!

Resimlerle: Microsoft'ta Windows Phone 7 şenliği!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Windows Phone 7'den neler bekliyorsunuz?

sosyalik
06-11-2010, 14:09   |  #2  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj

Windows phone 7 'yi bilemem ama Microsoft'un ettiği laflar zırvalıktan öte değil.