MS Silverlight: Flash rakibinin yeni betası

CHIP Online
22-06-2008, 08:31   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Microsoft, Flash rakibi Silverlight eklentisinin yeni bir beta sürümünü duyurdu...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/MS-S ... ni-betasi_7420.html

Microsoft, tarayıcı eklentisi Silverlight'ın yeni bir ön sürümünü yayımladı. Bu yeni sürüm web sitelerine Silverlight içeriği entegre etmek isteyen webmasterlar için yeni özellikler sunuyor.

Yazılım devi, Silverlight ile Adobe'un "Flash Player" eklentisine rakip olmak ve interaktif multimedya içerikleri (oyunlar, fotoğraf gösterileri, video çalar) doğrudan tarayıcı üzerinden çalıştırmak istiyor.

Programı sisteminize kurduktan sonra Microsoft'un web sitesindeki örnek uygulamaları kullanabilirsiniz. Bu uygulamaların bazılarını ise sadece bu yeni beta sürüm ile çalıştırabiliyorsunuz.

Download: Microsoft Silverlight 2 Beta

Tüm konu: MS Silverlight: Flash rakibinin yeni betası

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Microsoft Silverlight deneyimlerinizi bizimle paylaşın.

Kapalı Hesap (53751)
22-06-2008, 11:24   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,036 mesaj

Şu ana kadar pek ihtiyacım olmadı ama kurdum bir iki sitede kullandım (yani site kullanıyordu:)bence gayet başarılı bir ürün memnun kaldım.Tabi Microsoft'ta işi iyice ilerletiyor,hemen 2'nin betası gelmiş şuraya bak.

07BENER07
22-06-2008, 11:25   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,699 mesaj

bende sitenin birinden indirmiştim (yanlışlıkla) zaten özelliklerni de pek bilmiyorum

Kapalı Hesap (53751)
22-06-2008, 11:34   |  #4  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

Kurupta denemek isteyen arkadaşlarım için kullanan bir site söyleyeyim

Bu Craig David İngiliz bir R&B sanatçısı oluyor.Tabi benimde favori adamım onunda reklamını yapayım biraz:D

RSN
22-06-2008, 12:40   |  #5  
Taze Üye
13 mesaj

Yeni betayı denemedim ama beta 1 de biraz çalışma imkanım oldu.Silverlight 2 de .net ile c# desteğinin olması ve visual studio ile sorunsuz bir şekilde entegre çalışması ve expressionlar ile ilişkilenebilmesi bence çok ii olmuş.Türk geliştiricilerden Daron Yöndem silverlight üzerinde çalışıyor ve sitesinde sürekli tr ve ing makaleler yayınlıyor.İlgilenenler Daron Yöndem'i ( www.daron.yondem.com ) ve kendisini silverlight geek olarak adlandıran Jesse Liberty'i ( http://silverlight.net/blogs/jesseliberty/ ) takip edebilirler.