MS'ten geleceğin IE'si için dev adım...

CHIP Online
17-08-2009, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Microsoft geleceğin Internet Explorer'ı için çok önemli bir adım atmaya hazırlanıyor...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/ms-t ... dev-adim_14558.html

Resimlerle: TEST: Microsoft Internet Explorer 8.0 Final

Microsoft, HTML 5.0 web standardının geliştirilmesine katkıda bulunmak istiyor. Internet Explorer takımının yöneticisi gelişmeyi bir iletiyle paylaştı.

Adrian Bateman'in açıklaması şu şekilde: "Geleceğe dair planlarımızın bir parçası olarak IE-takımının HTML 5.0 spesifikasyonlarını baz alan taslakları gözden geçiriyoruz ve kendi aramızda fikir alışverişi yapıyoruz." Microsoft şimdiye kadar standartların geliştirilmesi konusunda pasif kalmıştı.

HTML 5.0, mevcut  HTML 4.01, XHTML 1.0 ve DOM 2 HTML standartlarının yerine geçecek. Ayrıca standart, ses ve video dosyalarını gömmeyle ilgili sayısız yeni imkan sunacak.

Microsoft'un gelecekteki Internet Explorer sürümlerinin yeni standardı ne kadar destekleyeceği henüz belli değil. Mozilla vakfı, Apple ve Google HTML 5.0'a olan desteklerini belirgin hale getirdiler.

Tüm konu: MS'ten geleceğin IE'si için dev adım...

İzleyin: Web sayfalarından hızlı erişim

Resimlerle: TEST: Microsoft Internet Explorer 8.0 Final

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Microsoft'un web standartları konusundaki çekingen tavrını nasıl yorumluyorsunuz?

jppc
17-08-2009, 10:30   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
60 mesaj

korkaklığından

uGuR.uK
17-08-2009, 11:30   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

hepsinden daha büyük olan şirket MS'mi korkucak? kesin onların başka bi planı vardır da ondan şimdilik pasif gibi gözüküyorlar. yoksa tarayıcılar arasında nası bi rekabet olduğu belli ve yeni teknolojilerle gelecek planları açısından MS'in vizyonu her zaman için en iyis olmuştur her ürününde...