MS: Win 7'yi USB bellekten kurabilirsiniz

CHIP Online
26-10-2009, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Windows 7'yi USB bellek üzerinden kurmaya ne dersiniz? MS'in bu aracını indirin; hayal gerçek olsun!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/ms-w ... lirsiniz_16018.html

Resimlerle: Windows 7 için 77 püf nokta

Microsoft, Windows 7'yi USB bellek veya harici disk üzerinden kurmayı mümkün kılan minik bir program yayımladı. "Windows 7 USB/DVD Download Tool" ismindeki araç sayesinde DVD sürücüsü olmayan kullanıcılar (örneğin netbook sahipleri) Windows 7'yi USB bellek üzerinden kurabilecek. Elbette DVD sürücüsü olan kullanıcılar da optik sürücüye göre çok daha hızlı gerçekleşen bu kurulum yöntemini kullanabilir.

Microsoft tarafından sağlanan araç bir ISO dosyası içindeki kurulum dosyalarını istenilen medya türüne aktarıp sürücüyü önyükleme yapabilir hale getiriyor.  Araç Windows XP, Vista ve Windows 7 altında kullanılabiliyor. Aracın çalışabilmesi için Microsoft .NET Framework 2.0 veya üzerinin sistemde kurulu olması gerekiyor. Şayet .NET Framework sistemde yoksa araç kurulum sırasında sizi yönlendirerek eksik bileşeni indirip sisteminize kurmanızı sağlıyor.

Kullanacağınız USB belleğin en az 4 GB depolama alanı sunması gerektiği de ekleniyor. İşlem sırasında USB sürücünüz formatlanacağından içindeki verileri yedeklemeyi unutmayın.

Editörlerimizden Recep Baltaş'ın detaylı açıklaması eşliğinde aracı nasıl kullanmanız gerektiğini buradan öğrenebilirsiniz.

Download: Windows 7 USB/DVD Download Tool

Tüm konu: MS: Win 7'yi USB bellekten kurabilirsiniz

İzleyin: Microsoft'tan dokunmatik fareler!

Resimlerle: Windows 7 için 77 püf nokta

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Windows 7 USB/DVD Tool aracını pratik buldunuz mu?

OSMAN BAĞÇEVAN
25-10-2009, 15:51   |  #2  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

ne kadar hızlı , bunu bilmek lazım...

pratik tabiki de , deamon tools la kurmayı tercih ederim..usb ye gerek yok..

720p
25-10-2009, 19:37   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
480 mesaj

Ben netbook'uma yüklemiştim USB yoluyla win7'yi. 20 dakika içinde yükledim. Gayet hızlı bir şekilde yüklenebiliyor USB yoluyla

ADEM-KAYA
25-10-2009, 21:50   |  #4  
ADEM-KAYA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
12,271 mesaj

Güzelmiş, gayet pratik ve iyi fikir..
Bende 16 gb bellek var zaten.8 X 2 olmak üzere.bir ara format gerekirse bakarız icabına (:

catli42
26-10-2009, 01:00   |  #5  
Yıllanmış Üye
267 mesaj

selam iyi güzel ama bunu nasil yapacagiz siz degerli ustalar tarif ederlerse yapabiliriz simdi ben indirdim bunu misal ondan sonrasi nasil olacak buraya bir resimli yada animasionlu anlatim olursa gercekden güzel olur sebebi ise dvd den millet kurtulur yani kelebek iyi yani  bir aciklama yapilirsa cok memnun olurum

bycentrino
26-10-2009, 18:55   |  #6  
bycentrino avatarı
Yıllanmış Üye
210 mesaj
Alıntı: catli42  
selam iyi güzel ama bunu nasil yapacagiz siz degerli ustalar tarif ederlerse yapabiliriz simdi ben indirdim bunu misal ondan sonrasi nasil olacak buraya bir resimli yada animasionlu anlatim olursa gercekden güzel olur sebebi ise dvd den millet kurtulur yani kelebek iyi yani  bir aciklama yapilirsa cok memnun

Eğer konu dikkatli okunulsaydı nasıl yapılacağını görmüş olurdunuz(Gözünüzden Kaçmış Sanırım)
Kolay Gelsin

Alıntı: CHIP Online  
...............Editörlerimizden Recep Baltaş'ın detaylı açıklaması eşliğinde aracı nasıl kullanmanız gerektiğini buradan öğrenebilirsiniz.....................