mscorsvw.exe

Roadrunnner
10-01-2010, 20:59   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
694 mesaj

arkadaşlar yüklemek istediğim bir program için net framawork 3.5 sp1 güncellemesi yaptıktan sonra bilgisayarımı tekrar başlattım ve aşırı derecede yavaş açıldığını gördüm görev yöneticisinde bu işlemi buldum ve araştırdım bu herhangi bi tehlikeli yazılım dosyası falan değilmiş net frameworkle gelen bi işlemmiş herhangi bir tehlikesi yokmuş ama cpu ya çok yük bindiriyor(işlemci sürekli olarak %100 yükte çalışıyor) ayrıca her geçen saniye daha fazla ram kulllanıyor sorum şu ben bu işlemin başlangıçta çalışmasını nasıl engellerim (hemen msconfig demeyin çünkü sadece msconfigle değil başka başlangıcı denetleyen programlarla da denedim hiçbirinde bu dosyanın izine rastlayamadım görev yöneticisinden de işlemi sonlandır yapıyorum en geç 2 dakika sonra işlem tekrar başlıyor)

Roadrunnner
10-01-2010, 21:29   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
694 mesaj

bi allahın kulu yok mu orda yahu

Kırık Çocuk
22-01-2010, 07:46   |  #3  
Yıllanmış Üye
473 mesaj

Aynı şey bende de var kardeş. Nasıl olacak bunun çözümü?

pcvolki
29-05-2010, 21:12   |  #4  
Taze Üye
2 mesaj

mscorsvw.exe Aşırı CPU ve RAM Kaynak Kullanımına Çözüm.

Başlat'tan
Msconfig yazıp girin
Hizmetler Sekmesinden
.NET Runtime Optimization Service v2.0.xxxxx_x86 Yazan servisi Ok İşaretini kaldırp devredışı bırakın.
Uygula - Tamam - Yeniden Başlat.

Oldu bitti Maşallah :-)

Kapalı Hesap (153535)
20-11-2010, 18:19   |  #5  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,297 mesaj
Alıntı: pcvolki  
mscorsvw.exe Aşırı CPU ve RAM Kaynak Kullanımına Çözüm.

Başlat'tan
Msconfig yazıp girin
Hizmetler Sekmesinden
.NET Runtime Optimization Service v2.0.xxxxx_x86 Yazan servisi Ok İşaretini kaldırp devredışı bırakın.
Uygula - Tamam - Yeniden Başlat.

Oldu bitti Maşallah :-)

Mrb bende de aynı sorun oldu ama hizmetler sekmesinden bulamadım.Acaba şununla aynı mı Microsoft .NET Framework NGEN ?