MSi Anakart Fan sorunu

Banned
12-01-2008, 12:33   |  #1  
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Selamlar
KAendim Hp PC kullanıyorum. benden yardım isteyen bir arkadaşım bilgisayaraına format atmam için bana getirdi.Kendime düşen gerekli işlemleri yaptım lakin toplama olan pc de işlemci fanı uçak motoru hızıyla sabit olarak çalışıyor desem abartı olmaz.Msi anakrtında biosa göz attım lakin gterekli ayarlar yapacak yerleri bulamadım açıkcası ilk defa karşılaştığım bu kartın biosuylada uğraşarak zarar vermek istemedim. 3.part yaılımlarla bu işlemin  windows üzerinden koordine edilebildiğini biliyorum lakin benim isteğim bios üzerinden ayarlayarak işlemci ısıssına oranla kendiliğinden hızlanıp yavaşlaması acaba bu kartta bunu nasıl yapabilirim ?

Fikri olan?

ccengizz
12-01-2008, 23:32   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

msı anakart kullanıcısıyım neo2 lerde bildiğim kadarıyla böyle sorunlar var bende aynı sorunu yaşadım ama tersiydi hep yavaş çalışıyordu tekrar format atarken anakartın pilini söktüm ve yeniden taktım kendiliğinden düzeldi

uGuR.uK
13-01-2008, 11:47   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

bios ayarlarında power managment veya onun 1-2 üstündeki secenekte olması lazım tam hatırlamıorm ama "smart fan control" die bi özellik varsa onu enable(aktif) yaparsan dedigin gibi otomatik hızlanıp yavaslar. yada fana giden voltaj degerini eger kontrol edebiliosan biostan, acıksa yani voltajı cok az düsürerek daha yavas donmesini saglayabilirsin. yada hic olmadı Fan Mate denen 10liralık parcayı o fana takar ve fan hızını elle üzerindeki tusu cevirerek ayarlayabilirsin.

Son Düzenleme: uGuR.uK ~ 13 Ocak 2008 11:48