MSI Anakart Soru

Lacarto
22-09-2009, 19:34   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Herkese selamlar, O.C denemesi yapayım derken bilgisayarı açamaz oldum :)

Bios' a girip ayarları fabrika çıkışına getirmek istiyorum ama bilgisayar çalışıyor iken hiçbir aktivite olmuyor. Fan sesi geliyor, makina açılıyormuş gibi oluyor ama bir klik sesinden sonra aynen devam ederek açılmıyor?

Bios' u default hale getirmek için ne yapabilirim acaba?

Yardımcı olur bana bu konuda bir çözüüüm sunarsanız çok sevinirim... Teşekkürler.

Karacellat
22-09-2009, 19:53   |  #2  
Yıllanmış Üye
467 mesaj

BİOS PİLİNİ ÇIKARIP 5 DK BEKLEYİP GERİ TAKMANIZI ÖNERİRİM

Lacarto
22-09-2009, 20:00   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

Üstat 10 dakika bekledim, denedim olmadı. Biraz önce yeniden çıkarttım.  Teşekkürler. :)

Cmos Jumper deneyeceğim şimdi. bakalım bakaım... Bu arada sebep sanıyorum işlemci ve belleğin  hızlarını aynı anda artırmam idi. Benim gibi acemilerin dikkatine diyorum. CPU hızını artırırken Ram in hızının artmadığından emin olsunlar. :) 

Tekrar teşekkürler....

GameRMan
22-09-2009, 20:03   |  #4  
GameRMan avatarı
Yıllanmış Üye
3,045 mesaj
Alıntı: Lacarto  
Üstat 10 dakika bekledim, denedim olmadı. Biraz önce yeniden çıkarttım.  Teşekkürler. :)

Cmos Jumper deneyeceğim şimdi. bakalım bakaım... Bu arada sebep sanıyorum işlemci ve belleğin  hızlarını aynı anda artırmam idi. Benim gibi acemilerin dikkatine diyorum. CPU hızını artırırken Ram in hızının artmadığından emin olsunlar. :) 

Tekrar teşekkürler....

Ram hızları 800 MHZ den 1000 MHZ çıkarttım işlemci ile aynı anda OC yapıldılar. Neyse Bir yol daha var başka bir işlemci temin,tedarik edebiliyorsanız. alın takın bios defaılt olacaktır. Ben denemiştim Kendi ankartyımda olmuştu.

Lacarto
22-09-2009, 20:06   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

Jumper ile hallettim. Teşekkürler.

Lacarto
22-09-2009, 20:08   |  #6  
OP Taze Üye
4 mesaj

Biraz acemiyim, ikisini birden hızaşırtmayı becerememişimdir. :)
İşlemci olayını bilmiyordum. Durumu halletmeseydim, şu anda yazdığım makinenin işlemcisini kullanabilirdim. Ekstra bilgi oldu benim için. Teşekkürler...

Alıntı: GameRMan  

Ram hızları 800 MHZ den 1000 MHZ çıkarttım işlemci ile aynı anda OC yapıldılar. Neyse Bir yol daha var başka bir işlemci temin,tedarik edebiliyorsanız. alın takın bios defaılt olacaktır. Ben denemiştim Kendi ankartyımda olmuştu.
Son Düzenleme: Lacarto ~ 22 Eylül 2009 20:14
GameRMan
22-09-2009, 20:17   |  #7  
GameRMan avatarı
Yıllanmış Üye
3,045 mesaj

Rica Ederim Burası Chip Online :)