msi anakart sorunu

lllGlaskow3lll
18-12-2009, 00:46   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

yeni aldığım msi p55 gd65 anakartta performans sorunu yaşıyorum nedenini henüz çözemedim.

ilk kurduğum zamanda cpu ledlerinden (resim temsili ama aynısı sayılır) boştayken en sağdaki işlem yaptırdıkça sağdan sola doğru yanıp söndüklerini görmüştüm. ama şimdi boşta bile yanıp sönüyolar hdd den tıkır tıkır çalışma sesi geliyor. performansta da düşüşler oldu. mesela dvdden bişey alırken müzik açmak zorlaşıyor. bazen de sorunsuz çalışıyor. ama boştayken sürekli ışıkların yanıp sönmesi devam ediyor. win7 yi baştan kurdum sorun yine aynı. denemek için xp kurdum yine aynı. hdd de problem olabilir diye eski hdd yi taktım oda aynı. windows üzerinden bios güncellemesi yapmıştım. v1.1 den 1.5e yükseldi. sorunsuz flashlandı. emin değilim ama ondan sonra başladı bunlar. SeaTools ve HD Tune ile hddleri test ettim sorun yok. nedeni ne olabilir çözemedim.

birde anakartın arkasında çizik farkettim. bakır yolların üzerinden 2cm kadar geçmiş. derin değil ama rahatsız edici. o kadar para verdik :) ben yapmış olamam çünkü ilk aldığımda takmadan inceledim çizik vardı. yinede duramadım taktım. sorunsuz çalışıyor. alalı 1 hafta oldu. garanti kapsamına girer mi? girmedi diyelim ilerde sorun çıkarır mı. ufak yerinde bakır plaka görünüyor.

yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Son Düzenleme: lllGlaskow3lll ~ 18 Aralık 2009 00:47
lllGlaskow3lll
18-12-2009, 11:36   |  #2  
OP Taze Üye
7 mesaj

yardımcı olabilecek arkadaş yok mu?

GameRMan
18-12-2009, 13:09   |  #3  
GameRMan avatarı
Yıllanmış Üye
3,045 mesaj

keşke ilk şüphelendiginizde iade etseydiniz. sorun ne bilemicem ama, o çizik bile bunlara neden oluyor olabilir. Olmuyorda olabilir. AMa anakart bu en hafif darbede çizikte bile etkilenebilme özelliğine sahip.

Son Düzenleme: GameRMan ~ 18 Aralık 2009 13:10
efekerem
18-12-2009, 16:08   |  #4  
Yıllanmış Üye
875 mesaj

çizikten bahsetme garantiye yolla.