Msn 2011 kurdum sildim şimdi ne 2009 nede 2011 yük

gbaran
10-10-2010, 15:07   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Yeni çıkanı denemek lazım adı altında live messenger 2011 yükledim ve beğenmiyerek sildim eski sürüm olan 14.0.8060 build kurmaya çalıştım hata verdi dedim herhal yeni sürümün artıklarından olsa gerek kurulmuyo 2011 yeni versiyonu tekrar kurmaya kalkışıncada kurulumun en sonunda yapılandırma ekranında 

Program, wldlog.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan başlayamıyor. Bu sorunu çözmek için programı yeniden yüklemeyi deneyin.
hatası alıyorum ama işin ilginç tarafı bazı msn problemlerinde bu dll'nin silinmesinin problemi gidereceği söyleniyor bende ise tam tersi oldu, olmaması problem yaratıyor :(

bende tüm artıkları temizledim win7 kullanıyorum appdata -> altındaki local -- localrow gibi klasörlerde msn ile ilgili ne bulduysam temizledim ama yine olmadı katılımsız kurulumları bile denedim olmuyor bilgisine güvendiğim "CHIP" ailesinden yardım talep ediyorum :((

Son Düzenleme: gbaran ~ 10 Ekim 2010 15:09
gbaran
10-10-2010, 17:31   |  #2  
OP Taze Üye
10 mesaj

Konu halledilmiştir
aynı sorunla karşılaşanlar için
http://windowslivehelp.com/solut ... 5-a624-5f731315cf51
wlarp.exe ile silme işlemi bittikten sonra pcyi yeniden başlatıp tekrar çalıştırın 2.uninstall sonrası sorun çözülüyor.. ;)

gbaran
08-11-2010, 02:12   |  #3  
OP Taze Üye
10 mesaj

Verilen link çalışmadığından sorunu çözemeyen arkadaşlar olmuş onlar için kısa özet....

C:\Program Files\Windows Live\Installer --> klasörünün içinde wlarp.exe var bunu çalıştır kaldırma yönergeleri gelicek bununla sistemimden tüm hepsini kaldır diyeceksin sonra yeniden başlat bilgisayarını açıldıktan sonra aynı klasör bende yerinde duruyordu ve yine hata verdi bende tekrar wlarp.exe yi çalıştırdım yine kaldırdım 2.tamamen silindi sonrasında eskisini tekrar kurdum...