msn açılmasında sorun

HPQ-User
09-09-2008, 10:50   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ufukdemir sormuş:
------------kişi listeniz kullanılabilir durumda olmadığından şu anda windows live massenger uygulamasını kullanamazsınız.lütfen daha sonra yeniden deneyin.hata kodu:81000378-----------
msn i açmak istediğimde böyle bir ifade ile karşılaşıyorum.aynı bilgisayardan başka mail adresiyle msn açabiliyorum.maillerime bakabiliyorum ama msn yok.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
iş yerinde ağ bağlantılı bilgisayar

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; MRA 5.1 (build 02243); .NET CLR 2.0.50727)

speedpc
09-09-2008, 12:26   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

senin msnede sorun var bence kendi msneni başka bir pcde dene açılmassa msnede sarun var bence .

SAİNT
09-09-2008, 12:37   |  #3  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

Çözümü Şöyle : 1. adım Açılmayan email adresinizle başka açılan bir bilgisayardan msn yi açın (Cafelerde geneldo o sorun yok.)Msn açıldıktan sonra Bilgisayarım-Document end Settings-bilg.adı klasörünü tıklayın.
Menülerde Araçlar-Klasör Seçenekleri-görünüm'de bulunan gizli dosyaları gösteri tıklayın. daha sonra document end setting içinde bulunan Contacs klasörünün içinde bulunan e mail adresinin yazılı klasörü bir cd yada flaş diske kopyala.
2.adım document end settink klasörünün içinde local setting-aplication Data -Microsft-Windows Live Contacts klasörünü tıkla ve bunun içindeki email adresini gösterir klasörü flaş diske yada cd ne kopyala. bunları kendi bilgisayarında aynı yolları kullanarak ilgili yerlerine kopya. ve msn çalışacaktır.

Son Düzenleme: SAİNT ~ 09 Eylül 2008 12:38